Reklama

Social media

Twitter zyska kolejnego rywala? Meta wchodzi do gry

Twitter
Autor. Alan O'Rourke/Flickr/CC BY 2.0

Powstanie nowa aplikacja tekstowa będąca konkurencję dla Twittera i Mastodona? O takich planach coraz częściej informuje Meta.

Reklama

Jak informuje portal BBC , Meta chce stworzyć zdecentralizowany serwis społecznościowy służący użytkownikom do dzielenia się krótkimi tekstami. Z technicznego punktu widzenia ma to wyglądać podobnie, jak w przypadku Mastodona, który – w odróżnieniu od Twittera – nie jest scentralizowaną aplikacją z jednym centrum sterowania.

Reklama

Czytaj też

Reklama

Kryzys Twittera szansą dla Mety?

Czy decyzja o stworzeniu nowej, konkurencyjnej dla Twittera aplikacji jest spowodowana kryzysem, w którym znalazł się serwis wykupiony przez Elona Muska w drugiej połowie 2022 roku?

Twitter tnie koszty. Jeszcze pod koniec ubiegłego roku informowaliśmy o zwolnieniu prawie 50 proc. pracowników tej firmy . Spółka ma też coraz większe problemy związane z wpływami z reklam. Od momentu, gdy Musk zarządził wprowadzenie płatnej weryfikacji kont, na portalu zaczęła zwiększać się liczba scamerów, która skutecznie odstrasza potencjalnych reklamodawców.

Wymienione czynniki mogą być jednym z wielu powodów, dla których Zuckerberg decyduje się na stworzenie nowej aplikacji, choć nie można zapominać, że także Meta ma swoje kłopoty (chociażby z metawersum).

Czytaj też

Kiedy premiera?

Jak wskazuje Money Control , dostęp do nowej aplikacji Mety będzie możliwy dzięki posiadaniu konta na Instagramie. Na razie nie znamy daty premiery nowej aplikacji firmy Marka Zuckerberga. Na razie nazwa robocza nowego portalu to P92.

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Komentarze