Reklama

Social media

TikTok zaostrza walkę z dezinformacją na temat Holokaustu

Autor. Ivan Radic/Flickr/CC BY 2.0

TikTok wprowadził nową funkcjonalność przeznaczoną do walki z fake newsami na temat Holokaustu. Została ona uruchomiona z okazji Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu.

Reklama

Użytkownikom, którzy wpiszą w wyszukiwarce aplikacji terminy związane z Holokaustem, wyświetli się baner przekierowujący ich na stronę aboutholocaust.org - witrynę prowadzoną przez Światowy Kongres Żydów i UNESCO, na której znajdują się informacje o historii Holokaustu (Szoa). Link pojawi się też podczas przeglądania hasztagów takich, jak #Holocaust czy #HolocaustSurvivor.

Reklama

Czytaj też

Reklama

Nową funkcję ogłoszono 27 stycznia, kiedy przypada Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu, obchodzony w rocznicę wyzwolenia przez Armię Czerwoną w 1945 roku niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau. 

Platforma - jak podaje agencja Jewish Telegraphic Agency - zamierza walczyć z mową nienawiści i konsultuje się w tym celu z Ligą Antydefamacyjną (mającą na celu walkę z nienawiścią i uprzedzeniami wobec żydów).

Czytaj też

"Potępiamy antysemityzm we wszystkich jego formach i wdrażamy kombinacje technologii i zespołów moderujących w celu usunięcia treści i kont antysemickich z naszej platformy, w tym negowania Holokaustu (...)" - zapewnił TikTok w oświadczeniu.

Aplikacja należąca do chińskiego przedsiębiorstwa ByteDance oraz inne platformy społecznościowe są krytykowane za brak kontroli nad rozprzestrzenianiem się dezinformacji na temat Holokaustu i antysemityzmu.

Czytaj też

Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama