Reklama

Cyberbezpieczeństwo

Dezinformacja o COVID-19. „Bardziej zakaźna niż Omikron”

Autor. Mufid Majnun/unsplash.com

Dezinformacja dotycząca koronawirusa i pandemii jest „bardziej zakaźna niż Omikron” - stwierdził Jarosław Pinkas, konsultant krajowy w dziedzinie zdrowia publicznego, a wcześniej szef GIS. Jak wskazał, ilość osób wahających się czy się szczepić przeciw COVID-19 wzrasta. „Na wirus zwątpienia jest lekarstwo” - podkreślił. Jakie?

Reklama

Pinkas stwierdził w Polsat News, że jest zdruzgotany tym, co dzieje się w internecie, jeśli chodzi o temat koronawirusa.

Reklama

„To kompletna nonszalancja; opowiadanie, że nie ma czegoś takiego jak pandemia, że to fake news, że ktoś za tym stoi, że ktoś ma w tym jakiś interes, że opieka zdrowotna zarabia... To jest bardziej zakaźne niż omikron” - wskazał. „Ilość wahających się (czy się szczepić przeciw COVID-19) niestety wzrasta, trzeba temu przeciwdziałać” - akcentował.

Czytaj też

Przekonywał, że „na wirus zwątpienia jest lekarstwo - argument: zobacz, co się stało z sąsiadem, babcią czy dziadkiem, porozmawiaj z lekarzami, którzy pracują na oddziałach covidowych, albo lekarzami opieki podstawowej zajmujących się pacjentami”.

Reklama

Sobotnie dane mówią o 40 876 nowych zakażeniach i śmierci 193 osób z COVID-19. MZ podało też, że minionej doby wykonano ponad 150,9 tys. testów na obecność SARS-CoV-2, w tym 50,9 tys. antygenowych. Od 27 grudnia 2020 r., gdy rozpoczęły się w Polsce szczepienia przeciw COVID-19 podano 50 500 491 dawek. W pełni zaszczepionych, czyli dwiema dawkami preparatów od firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca lub jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson, jest 21 559 669 osób. Podano także 9 224 733 dawki przypominające.

SZP/PAP

Czytaj też

Chcemy być także bliżej Państwa - czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać - zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture.

Komentarze