Reklama

Social media

Elon Musk tnie koszty na Twitterze. Może mu tym jeszcze bardziej zaszkodzić

Autor. Thomas Hawk / Flickr

Elon Musk poszukuje coraz to nowych oszczędności i tnie koszty w przejętym przez siebie Twitterze. Według ostatnich doniesień, firma przestała płacić za usługi Google Cloud i Amazon Web Services, co może negatywnie wpłynąć na jej bezpieczeństwo.

Reklama

Serwis Platformer donosi, że Twitter pod wodzą Elona Muska przestał płacić za usługi chmurowe Google Cloud i Amazon Web Services (AWS). To właśnie od tych usług zależne są narzędzia, które wpływają na bezpieczeństwo platformy i co za tym idzie, jeśli Twitter z nich zrezygnował - może ono znacznie się obniżyć.

Reklama

Mniej bezpieczeństwa na Twitterze

Reklama

Wspomniane wyżej usługi wspomagały Twittera m.in. narzędziami służącymi do wykrywania i walki ze spamem, usuwania materiałów przedstawiających nadużycia seksualne wobec dzieci oraz ochrony kont użytkowników - twierdzi serwis.

Według Platformera, kontrakt na usługi Google Cloud i AWS ma odnowić się z końcem tego miesiąca, a w ostatnim czasie Twitter robił wszystko, żeby renegocjować jego warunki. Nie jest jasne, czy operacja ta zakończy się powodzeniem i wiele wskazuje na to, że jeśli firmy nie dojdą do porozumienia, Twitter po prostu zrezygnuje z usług.

Już teraz pojawiły się doniesienia o tym, że Musk próbuje wyprowadzić Twittera z Google Cloud gdzie indziej, a negocjacje z koncernem nie udały się. Jeśli tak jest, kolejnym skutkiem może być to, że wpisy z Twittera przestaną być widoczne w wyszukiwarce Google.

Platforma Muska rzekomo nie płaci też Amazonowi, co wiąże się z groźbami ze strony koncernu, który straszy, że przestanie regulować swoje rachunki za reklamę na Twitterze.

Wszystkie problemy Twittera

Od przejęcia platformy przez Elona Muska w październiku ub. roku, Twitter boryka się z problemami dotyczącymi przede wszystkim zaufania do serwisu i bezpieczeństwa w jego sieci.

Mowa tu m.in. o wzroście częstotliwości występowania zjawisk takich, jak mowa nienawiści, spam, a także natężeniu propagandy, której nadawcy wykorzystują płatną usługę weryfikacji kont Twitter Blue, aby ich przekaz był lepiej widoczny.

Twitter nie radzi sobie również z walką z nadużyciami seksualnymi względem dzieci.

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na:[email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama