Reklama

Social media

Elon Musk szuka nowego szefa Twittera. Nie chodzi o wynik sondy

Autor. Mike Blake / Reuters

Po tym, jak nowy właściciel Twittera Elon Musk uruchomił ankietę na tej platformie z pytaniem o to, czy powinien ustąpić ze stanowiska, ma szukać nowego CEO firmy i szefa popularnego serwisu – twierdzą amerykańskie media.

Reklama

W poniedziałek Elon Musk za pośrednictwem swojego oficjalnego konta zapytał: „Czy powinienem ustąpić ze stanowiska szefa Twittera? Przychylę się do wyników tej ankiety” – dodał. Wzięło w niej udział ponad 17,5 mln kont (nie wiadomo ile z nich to realne osoby, a ile boty – red.). Ostateczny wynik to 57,5 proc. głosów za odejściem Muska.

Reklama

Teraz, jak podaje CNBC - właściciel i dyrektor generalny Twittera ma szukać swojego następcy.

Musk już wcześniej zapowiadał, że objęcie przez niego stanowiska będzie „tymczasowe”. Jednak jeszcze w niedzielę napisał, że nie znalazł godnego następcy: „Pytaniem nie jest znalezienie dyrektora generalnego, chodzi o znalezienie dyrektora generalnego, który może utrzymać Twittera przy życiu” – stwierdził.

Reklama

Ostatecznie - po zorganizowaniu poniedziałkowej ankiety - wygląda na to, że rzeczywiście przychyli się do wyniku sondy i odejdzie ze stanowiska. Może to być tylko kwestią czasu.

Zdaniem redakcji, Musk miał szukać nowego dyrektora generalnego już przed uruchomieniem sondażu.

Czytaj też

Szefowa PE zaprasza Muska na rozmowę

Przypomnijmy , że Komisja Europejska ma być zaniepokojona serią chaotycznych i kontrowersyjnych działań Muska, w tym masowymi zwolnieniami, zawieszeniem kont dziennikarzy i zmianą regulaminu portalu społecznościowego.

Przewodnicząca Parlamentu Europejskiego Roberta Metzola wysłała w poniedziałek list do właściciela Twittera, miliardera Elona Muska, prosząc go o przyjazd do Brukseli na "szczerą publiczną wymianę zdań" z eurodeputowanymi.

Czytaj też

/NB

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Komentarze