Reklama

Polityka i prawo

Przewodnicząca PE zaprosiła Muska na "szczerą publiczną wymianę zdań"

musk
Autor. Steve Jurvetson/Flickr/CC BY 2.0

Przewodnicząca Parlamentu Europejskiego Roberta Metzola wysłała w poniedziałek list do właściciela Twittera, miliardera Elona Muska, prosząc go o przyjazd do Brukseli na „szczerą publiczną wymianę zdań” z eurodeputowanymi - podała agencja AFP.

Reklama

"Twitter odgrywa kluczową rolę w demokratycznym życiu Unii Europejskiej i stwarza okazję do obywatelskiego dyskursu - napisała Metzola - Twitter nie może nieświadomie stać się katalizatorem mowy nienawiści, ingerencji w wybory i dezinformacji".

Reklama

AFP wyjaśnia, że KE jest zaniepokojona serią chaotycznych i kontrowersyjnych działań Muska, w tym masowymi zwolnieniami, zawieszeniem kont dziennikarzy i zmianą regulaminu portalu społecznościowego.

Czytaj też

Czy Muskowi grożą sankcje?

KE ostrzega też, że Muskowi grożą "sankcje" ze strony UE z powodu zagrożeń, jakie jego działania stanowią dla wolności mediów.

Reklama

W poniedziałek Musk zorganizował na Twitterze ankietę, w której pytał, czy powinien pozostać prezesem tej firmy. 57,5 proc. użytkowników opowiedziało się za jego rezygnacją.

Nie wiadomo, czy Musk przyjmie zaproszenie przewodniczącej PE.

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama