Reklama

Social media

Cyberprzestępcy twierdzą, że są nękani przez władze USA

Fot. Max Bender on Unsplash
Fot. Max Bender on Unsplash

Grupy hakerskie zamieściły w sieci oświadczenie, w którym wyrażają pretensje do władz Stanów Zjednoczonych o to, że są ścigane przez służby tego kraju. „To dowód jednostronnego, eksterytorialnego i bandycko-mugolskiego zachowania USA w sprawach światowych” – piszą cybeprzestępcy.

Kilka gangów ransomware zamieściło w dark web długie przemówienia o charakterze antyamerykańskim, o których informuje stacja NBC News.

Cyberprzestępcy  bronią w nich swoich praktyk włamywania się do organizacji i blokowania ich komputerów dla okupu.

Odpowiedź na REvil

Według ekspertów, przestępców do obecnego ruchu skłoniła wiadomość, podana w czwartek przez Reutersa, że FBI udało się zhakować i zlikwidować dużą grupę ransomware o nazwie REvil.

Według mediów - choć to pierwszy tego typu ruch - nikt nie oczekuje, że poważnie ograniczy ataki ransomware w Stanach Zjednoczonych. Skłoniło to jednak innych hakerów do publicznego narzekania, w znacznie większym stopniu niż dotychczas.

Grupa Conti, która regularnie blokuje komputery szpitalne dla okupu - często opóźniając procedury medyczne – napisała w sieci, że USA ich nie powstrzyma, a prawdziwymi ofiarami są hakerzy ransomware.

Rząd a ransomware

„Po pierwsze, atak na niektóre serwery, które amerykańskie bezpieczeństwo przypisuje REvilowi, jest kolejnym przypomnieniem tego, co wszyscy wiemy: jednostronnego, eksterytorialnego i bandycko-mugolskiego zachowania Stanów Zjednoczonych w sprawach światowych" - napisała grupa Conti. - „Przy wszystkich niekończących się rozmowach w waszych mediach o tym,że >>ransomware jest zły<<, chcielibyśmy wskazać na największą grupę ransomware wszech czasów: wasz rząd federalny”.


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture. 

image
Fot. Reklama

 

Reklama

Komentarze (1)

  1. Kiks

    Pyszczą przed monitorami.

Reklama