Reklama

Social media

Azow "niebezpieczną organizacją"? Meta zmienia politykę

Autor. SSO-Azow/Facebook

Meta modyfikuje swoją politykę względem pułku Azow. Co w praktyce oznacza ta zmiana?

Reklama

Mykhajlo Fedorov, minister ds. transformacji cyfrowej Ukrainy, poinformował na swoim profilu w portalu LinkedIn, że Meta w ostatnim czasie zmieniła swoją politykę i uznała, że pułk Azow nie będzie więcej uznawany za „niebezpieczną organizację".

Reklama

Oficjalna informacja została przekazana mailowo przez rzecznika Mety do redakcji Kyiv Independent .  

Autor. M. Fedorov - LinkedIN

Co oznacza w praktyce informacja podana przez Fedorova? Członkowie ukraińskiego pułku będą mogli posiadać konta w platformach należących do Mety (m.in. Facebook i Instagram). Poza tym opisywana decyzja oznacza, że posty innych użytkowników zawierające infomacje na temat pułku Azow nie będą usuwane przez moderatorów.

Reklama

Historia Azow

Azow rozpoczął swoją działalność jako batalion ochotniczy, który zaczął formować się w maju 2014 roku. We wrześniu tego samego roku podjęto decyzję o rozwinięciu batalionu w pułk, a w listopadzie 2014 r. jednostka weszła w struktury ukraińskiej Gwardii Narodowej.

O pułku Azow szczególnie głośno zrobiło się w marcu 2022 roku w kontekście heroicznej obrony Mariupola. Po więcej informacji na temat pułku Azow odsyłamy na stronę Defence24 .

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu.*Piszcie do nas na: [email protected].*

Komentarze