Te zamiary korporacji wynikają z narastającego zjawiska cyberprzestępstw i ataków wymierzonych w firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Z raportu wynika także, że 90 proc. firm uległo w ciągu ostatniego roku atakowi hakerskiemu. Prawie jedna trzecia operacji hakerskich polegała na kradzieży danych logowania i przejęciu konta firmowego. Firma Verizon w swoim ostatnim raporcie Data Breach Investigations z 2016 roku podkreślała, że 63 procent włamań na konta użytkowników wykorzystywała słabe, domyśle oraz wykradzione hasła.
Czytając raport można przewidzieć trendy, jakie pojawią się na rynku cyberzabezpieczeń w najbliższych latach. W ciągu najbliższych 12 miesięcy powinniśmy zaobserwować znaczny wzrost, jeżeli chodzi o autoryzacje dwu i więcej stopniowe. Duże znaczenie ma tutaj obecność urządzeń mobilnych, które pozwalają na lepsze metody weryfikacji i autoryzacji. Nie bez znaczenia wydaje się fakt popularyzacji skanerów linii papilarnych w smartfonach. Obecnie według raportu tylko 40 proc. firm stosuje metody autoryzacji dwu-stopniowej, za 12 miesięcy ma być to 80 proc. firm.
Prawie wszyscy eksperci (92 proc.) z przedsiębiorstw badanych przez TeleSign podkreślają, że dodanie autoryzacji dwustopniowej do istniejących metod logowania podnosi ogólne bezpieczeństwo. W dodatku w dłuższej perspektywie zastosowanie biometryki ma znacząco podnieść zabezpieczenia w firmie. Raport opiera się na badaniach, w których udział wzięły firmy z sektora firm średnich i większe – czyli zatrudniające powyżej 100 osób.
Czytaj też: Uniwersytet w Stanach tworzy program do biometrii dla marynarki wojennej USA
Marek
Pierdoły - ucięta ręka, albo głowa(oczy) zaraz po dekapitacji otworzy wszystkie drzwi ...