Putin i Biden porozmawiają o cyberprzestępczoości

2 czerwca 2021, 14:40
Projekt bez tytułu-8
Fot. The White House/Flickr; KREMLIN.RU/ CC 4.0

Prezydenci Rosji i USA Władimir Putin i Joe Biden na szczycie w Genewie 16 czerwca będą rozmawiać o cyberprzestępczości i wyzwaniach w tej sferze - powiedział w środę rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. Ocenił, że liderzy raczej nie podpiszą wspólnego dokumentu.

Rzecznik zapewnił, że Kreml nie ma żadnych danych na temat możliwych organizatorów ataków hakerskich na wielkie zakłady przetwórstwa mięsnego JBS. Należąca do brazylijskiego przedsiębiorstwa JBS S.A. firma JBS USA podała w poniedziałek w oświadczeniu, że w niedzielę przeprowadzono "zorganizowany atak cybernetyczny" na niektóre z jej serwerów obsługujących systemy IT w Ameryce Północnej i Australii.

Służby prasowe Kremla zapowiadały wcześniej, że na szczycie w Genewie przywódcy Rosji i USA omówią relacje obu krajów, kwestie międzynarodowe, w tym konflikty regionalne i pandemię koronawirusa oraz problemy stabilności strategicznej.

Wiceszef MSZ Rosji Siergiej Riabkow powiedział w środę, że kontakty stron w sprawie przygotowań do szczytu odbywają się codziennie.

Według dziennika "Kommiersant" obie strony usiłują uzgodnić oświadczenie, które prezydenci mogliby przyjąć na zakończenie szczytu. Pieskow powiedział jednak, że "na razie zbyt wcześnie jest, by o tym mówić" i że wątpi, by na zakończenie spotkania powstał wspólny dokument.

image

 

PAP - mini

CyberDefence24
CyberDefence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
xv600
czwartek, 3 czerwca 2021, 12:26

Co ONI sobie na wzajem powiedzą??? NIConi i tak każdy z osobna zrobi to co zechce, a pozostałe kraje mogą dołączyć do jednego albo do drugiego !!!

Tweets CyberDefence24