Reklama

Prywatność

Włochy blokują ChatGPT. Możliwe naruszenie przepisów o ochronie danych

Autor. Andrew Neel / Unsplash

Włoski organ ochrony danych wydał orzeczenie blokujące ChatGPT firmy OpenAI ze względu na możliwe naruszenie przepisów o ochronie danych. Włoski organ ochrony danych poinformował, że ChatGPT pozostanie zablokowany do momentu, aż firma OpenAI nie wdroży stosownych mechanizmów ochrony prywatności.

Reklama

W szczególności chodzi o to, że z ChatGPT mogą korzystać osoby nieletnie , które w ten sposób będą miały styczność z nieodpowiednimi dla nich treściami, a firma OpenAI nie wdrożyła żadnych mechanizmów weryfikacji wieku użytkowników. To jednak nie jest jedyny argument dla włoskiego organu.

Reklama

Wyciek danych

Reklama

Na łamach naszego serwisu pisaliśmy już o tym, że w wyniku błędu działania ChatGPT można było podejrzeć tytuły konwersacji innych użytkowników. To właśnie na to zdarzenie zwracają uwagę włoscy urzędnicy i wskazują, że firma OpenAI nie poinformowała o tym zdarzeniu swoich użytkowników.

Nieprawidłowości w przetwarzaniu

Zdaniem włoskiego organu, fakt, że ChatGPT nie zawsze zwraca poprawne odpowiedzi na podstawie analizy gromadzonych danych, świadczy ponadto o błędach w procesie ich przetwarzania.

 Firma OpenAI ma 20 dni na odniesienie się do zarzutów włoskiego odpowiednika UODO. mechanizmów weryfikacji wieku osób, które korzystają z dużego modelu językowego.

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama