Reklama

Polityka i prawo

Polsko-ukraińskie konsultacje w sprawie cyberbezpieczeństwa

Fot. Ministerstwo Cyfryzacji
Fot. Ministerstwo Cyfryzacji

W Ministerstwie Cyfryzacji odbyło się spotkanie z reprezentantami Rady Najwyższej Ukrainy, Narodowej Rady Obrony i Bezpieczeństwa Ukrainy oraz Państwowej Agencji ds. Specjalnej Ochrony Komunikacji i Informacji Ukrainy.  

Ministerstwo Cyfryzacji aktywnie włącza się w pomoc ukraińskim partnerom. Pomoc ma służyć zbudowaniu stabilnego i odpornego systemu cyberbezpieczeństwa na Ukrainie. W ramach instrumentu Komisji Europejskiej TAIEX (Technical Assistance and Information Exchange Instrument) przedstawiciele resortu cyfryzacji wraz z partnerami z Estonii, Holandii i Słowacji uczestniczą w licznych działaniach wspierających ukraińską stronę w budowie skutecznych mechanizmów w obszarze prawnym, technicznym, edukacyjnym i partnerstwa publiczno-prywatnego.

Czytaj też: „Wojna cybernetyczna osiągnęła nowe stadium” [WYWIAD]

W trakcie trwającej wizyty Ministerstwo Cyfryzacji dzieliło się z ukraińskimi partnerami, a wśród nich reprezentantami Rady Najwyższej Ukrainy, Narodowej Rady Obrony i Bezpieczeństwa Ukrainy oraz Państwowej Agencji ds. Specjalnej Ochrony Komunikacji i Informacji Ukrainy, doświadczeniem m.in w kwestiach organizacji systemu cyberbezpieczeństwa z uwzględnieniem obszaru prawnego. Goście z Ukrainy w ramach wizyty studyjnej spotkali się też z posłami Komisji Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii, reprezentantami NASK i działającego w jej ramach NC Cyber oraz partnerami z sektora prywatnego.

 

Komentarze