Reklama

Polityka i prawo

Zełenski na łożu śmierci? Zhakowane radio głosiło nieprawdę

radio zełenski
Autor. Alan Levine/Flickr/CC BY 2.0 / WarNewsPL (@WarNewsPL1)/Tiwitter / Modyfikacje: CyberDefence24.pl

Ukraińskie stacje radiowe głosiły, że prezydent Zełenski jest w stanie krytycznym i znajduje się na oddziale intensywnej terapii. To fake news, który rozpowszechniano na skutek zhakowania tamtejszych rozgłośni.

Reklama

Ukraiński holding radiowy TAVR Media poinformował, że padł ofiarą cyberataku. W efekcie działań hakerów stacje radiowe rozpowszechniały nieprawdziwe twierdzenia na temat stanu zdrowia prezedenta Zełenskiego.

Reklama

Wskazywano, że głowa państwa znajduje się w krytycznym stanie i przebywa na oddziale intensywnej terapii. Jego obowiązki miał przejąć Rusłan Stefanczuk, przewodniczący Rady Najwyższej Ukrainy.

To fake news, który zdementował sam prezydent oraz TAVR Media w komunikacie.

Reklama

Holding podkreślił, że obecnie specjaliści pracują nad neutralizacją wrogich działań i analizą incydentu.

Warto mieć na uwadze, że TAVR Media zarządza dziewięcioma głównymi stacjami radiowymi w Ukrainie. Mowa o Hit FM, Radio ROKS, KISS FM, Radio RELAX, Melody FM, Nashe Radio, Radio JAZZ, Classic Radio oraz Radio Bayraktar (utworzone w ostatnim czasie).

Czytaj też

Początek czerwca

Przypomnijmy, że to kolejny cyberatak wymierzony w ukraińskie media. Jak informowaliśmy, na początku czerwca br. zhakowano telewizję. Dzięki temu w domach rozbrzmiała prorosyjska propaganda.

Zdaniem Kijowa za incydentem stała Rosja i był to element jej wojny psychologicznej.

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama