Reklama

Polityka i prawo

Wyciekły profile behawioralne 120 mln Amerykanów

Fot. Pxhere.com/Dokument publiczny
Fot. Pxhere.com/Dokument publiczny

Z bazy danych firmy analitycznej Tetrad wyciekły dane osobowe i profile behawioralne 120 mln Amerykanów pochodzące ze spółek będących klientami tej firmy. Jak poinformowali specjaliści z firmy UpGuard, która odkryła wyciek, do incydentu doszło 3 lutego tego roku.

Firma Tetrad zajmuje się świadczeniem usług analityki rynkowej dla klientów takich jak m.in. Chipotle, Kate Spade, Experian Mosaic i Bevmo.

W nieprawidłowo zabezpieczonym kontenerze Amazon S3 znaleziono zbiór danych o objętości 747 gigabajtów (GB). Wsród informacji, których bezpieczeństwo zostało naruszone, znalazły się m.in. adresy zamieszkania klientów spółek korzystających z usług Tetradu, ich imiona, nazwiska, dane o płci, a także inne dane kategoryzowane wchodzące w skład behawioralnych profili konsumenckich.

Firmy takie jak Tetrad wykorzystują dane dostarczane przez swoich klientów m.in. do prognozowania zachowań konsumenckich osób korzystających z usług cyfrowych bądź zaopatrujących się w towary konkretnych marek.

Cytowani przez serwis Infosecurity Magazine pracownicy UpGuard zwracają uwagę, że nie jest jasne, jak długo dane pozostawały nieprawidłowo zabezpieczone. Według nich, firma Tetrad zamknęła dostęp do bazy danych tydzień po otrzymaniu pierwszego zgłoszenia na temat incydentu.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama