Reklama

Polityka i prawo

Wojna informacyjna na Ukrainie. Są dowody przeciwko ważnej postaci

wojna na ukrainie inwazja Rosji
Wojna na Ukrainie: skutek rosyjskiego ataku.
Autor. Yakiv Liashenko/Volodymyr Zelenskyy / Володимир Зеленський (@ZelenskyyUa)/X

Ukraińskie służby zebrały dowody w sprawie jednej z kluczowych osób prorosyjskiej spółki medialnej, działającej na Krymie. To ważne ogniwo wojny informacyjnej, prowadzonej przez Kreml na okupowanych terenach Ukrainy. 

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy zgromadziła materiał dowodowy przeciwko producentowi spółki medialnej „Krym”, działającej na okupowanych terenach naszego wschodniego sąsiada. 

W jej skład ma wchodzić łącznie 16 prorosyjskich kanałów i stacji radiowych, co w ocenie SBU sprawia, że jest jedną z głównych tub propagandowych na półwyspie.

Zadaniem spółki było rozpowszechnianie fake newsów dotyczących wojny na Ukrainie oraz usprawiedliwianie rosyjskiej agresji.

Czytaj też

Reklama

Wojna na Ukrainie. Propaganda na okupowanych terenach

Wspomniany materiał dowodowy dotyczy Olega Kryuchkowa. Jak wskazuje SBU, podjęte przez niego działania zaowocowały tym, że wiosną 2022 r. sygnał stacji i kanałów należących do spółki „Krym” docierał do niemalże wszystkich terenów okupowanych przez Rosjan. Mężczyzna jest również członkiem krymskiego resortu polityki wewnętrznej, informacji i komunikacji, powołanego przez siły Putina. 

Czytaj też

Reklama

Wojna informacyjna. Jedna z ważniejszych postaci

Z czasem producent stał się jedną z najbardziej wpływowych osób prowadzących wojnę informacyjną na zajętych ziemiach Ukrainy. Jest też aktywny w mediach społecznościowych, gdzie publicznie nawołuje do inwazji. 

Obecnie ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości na Krymie. Służby naszego wschodniego sąsiada podejmują działania, aby pociągnąć go do odpowiedzialności karnej.

Czytaj też

Reklama

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na:[email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama