Reklama

Polityka i prawo

Wiedza na cenzurowanym. Wikipedia celem ataku hakerów

fot. geralt / pixabay
fot. geralt / pixabay

Atak hakerski nie ominął Wikipedii. Złośliwe działania hakerów spowodowały, że w wielu krajach dostępna była jedynie w wersji offline. Celem przestępców padła również polskojęzyczna wersja portalu - donosi Forbes.  

Wikipedia w oficjalnym oświadczeniu potwierdziła, że została dotnięta atakiem, który rozpoczął się w zeszły piątek około godziny 19.00 i przeprowadzony został z terenu Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Włoch, Holandii, Polski i części Bliskiego Wschodu.

Rzecznik Fundacji Wikipedia potwierdził, że „atak trwa, a zespół inżynierów ciężko pracuje, aby go zatrzymać i przywrócić funkcjonowanie strony”. Działania przeprowadzone zostały zarówno oficjalnym koncie Twitterowym Wikipedii a także na koncie niemieckiej Wikipedii  „serwer Wikimedia Foundation Wikimedia Foundation, który również obsługuje Wikipedię, jest obecnie sparaliżowany przez masowy i bardzo szeroki atak DDoS”.

Wikipedia, tworzona jest przez społeczność wolontariuszy, posiada około 300 autonomicznych wersji językowych. Serwis powstaje pod nadzorem Wikimedia Foundation.

Reklama

Komentarze

    Reklama