Reklama

Polityka i prawo

Ukraińcy będą sądzić rosyjskiego dziennikarza

Anton Kuzniecow-Krasowski
Autor. Defense of Ukraine (@DefenceU)/Twitter / СБ України (@ServiceSsu)/Twitter

Zakończyło się postępowanie przygotowawcze w sprawie rosyjskiego dziennikarza, który zdaniem ukraińskich służb jest jedną z osób odpowiedzialnych za rozpowszechnianie prokremlowskiej propagandy i nawoływanie do wojny. Do sądu trafił akt oskarżenia.

Reklama

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) poinformowała o zakończeniu postępowania przygotowawczego w sprawie Antona Kuzniecowa-Krasowskiego, rosyjskiego dziennikarza powiązanego z propagandowymi mediami Kremla (m.in. dyrektor rosyjskiego kanału propagandowego RT).

Reklama

Czytaj też

Reklama

Zdaniem SBU mężczyzna wielokrotnie wykorzystywał „wszystkie dostępne mu medialne kanały” do publicznego nawoływania do ludobójstwa Ukraińcówpozbawienia ich kraju niepodległości oraz obalenia rządu w Kijowie. 

Funkcjonariusze zgromadzili „obszerny materiał dowodowy”, aby pociągnąć dziennikarza do odpowiedzialności karnej. Wśród nich znajdują się materiały potwierdzające, że Anton Kuzniecow-Krasowski wielokrotnie słownie uderzał w ukraiński naród i suwerenność państwa. 

Czytaj też

SBU podkreśliło, że w internetowych publikacjach (np. na YouTubie i Telegramie) mężczyzna otwarcie wzywał rosyjskie władze do stosowania przemocy wobec naszego wschodniego sąsiada i jego zniszczenia. Mówił o konieczności przeprowadzenia na terenie Ukrainy „specjalnej operacji wojskowej”.

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Komentarze