Reklama

Cyberbezpieczeństwo

Ukraińcy zlikwidowali serwerownię, wykorzystywaną przez rosyjskich hakerów

Ukraińcy zlikwidowali centrum serwerowe wykorzystywane przez rosyjskich hakerów
Ukraińcy zlikwidowali centrum serwerowe wykorzystywane przez rosyjskich hakerów
Fot. ServiceSsu/ Twitter.com

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) wykryła w Kijowie tajną serwerownię, którą rosyjscy hakerzy wykorzystywali do cyberataków przeciwko Ukrainie - poinformowała w piątek SBU na Telegramie.

Z serwerowni włamywano się do komputerów, kradziono hasła oraz przeprowadzano ataki DDoS, między innymi na strony organów państwowych.

Czytaj też

Przestępcy udostępniali na „wirtualny wynajem” ponad 100 serwerów na terytorium Kijowa oraz za granicą. Większość z ich abonentów stanowili hakerzy z Rosji, a niektórzy działali za zlecenie rosyjskich służb specjalnych.

Podczas rewizji funkcjonariusze ukraińskich organów ścigania skonfiskowali sprzęt komputerowy, nośniki informacji oraz telefony komórkowe z dowodami przestępczej działalności, jak również karty bankowe do rozliczeń z klientami.

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Źródło:PAP

Komentarze