Reklama

Polityka i prawo

TikTok: ponad 2 mld razy pobrań na całym świecie

fot. Eric Pilgrim / usar.army.mil
fot. Eric Pilgrim / usar.army.mil

Aplikacja do publikacji krótkich form wideo TikTok chińskiej firmy ByteDance została pobrana na całym świecie już ponad 2 mld razy. Jej popularność rośnie w związku z poszukiwaniem nowych form komunikacji podczas pandemii Covid-19 - ocenia serwis CNet.

W pierwszym kwartale 2020 r. aplikacja TikTok odnotowała wzrost liczby użytkowników pomimo doniesień o potencjalnym ryzyku dla prywatności. Chodziło o obawy dotyczące możliwego przekazywania danych użytkowników rządowi Chin przez ByteDance.

Według firmy analitycznej Sensor Tower TikToka pobrano z oficjalnych kanałów dystrybucji oprogramowania na Androida i iOS ponad 2 mld razy zaledwie pięć miesięcy po przekroczeniu przez tę aplikację progu 1,5 mld pobrań. W ocenie obserwatorów rynku rosnąca popularność programu ma związek z trwającą pandemią Covid-19. Jak wskazują, zalecenia dotyczącej społecznej izolacji i pozostawania w domach skłoniły użytkowników urządzeń mobilnych do poświęcania większej ilości czasu na korzystanie z aplikacji.

Największą popularnością TikTok cieszy się w Indiach, które gdzie odnotowano ponad 30 proc. wszystkich pobrań programu. Chiny odpowiadają za 9,7 proc. wszystkich użytkowników TikToka, a USA - 8,2 proc.

Firma ByteDance, do której należy aplikacja, obecnie jest uznawana za najwyżej wyceniany start-up świata.

Źródło:PAP

Komentarze