Reklama

Polityka i prawo

Termin składania ofert na częstotliwości 5G pozostaje bez zmian

Fot. byrev/Pixabay
Fot. byrev/Pixabay

Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej informuje, że wprowadzony 20 marca 2020 r. na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stan epidemii w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2, nie ma wpływu na termin składania ofert wstępnych w ogłoszonej w dniu 6 marca 2020 r. aukcji na cztery rezerwacje częstotliwości z pasma 3480-3800 GHz.

Oferty należy złożyć do 23 kwietnia 2020 r., do godz. 15:00.

Aukcja próbna, a dalej licytacja odbędą się nie wcześniej niż 15 maja 2020 r., z uwzględnieniem aktualnych na dany moment warunków zewnętrznych.

Na początku marca UKE ogłosiło aukcja na rezerwacje częstotliwości z pasma 3,6 GHz. W aukcji będą mogły wziąć udział jedynie podmioty legitymujące się odpowiednim doświadczeniem na polskim rynku telekomunikacyjnym i wiarygodnością finansową. Każdy uczestnik aukcji będzie mógł uzyskać jedną rezerwację częstotliwości. Dla każdej z czterech rezerwacji cena wywoławcza wynosi 450 mln zł. Prezes UKE przewiduje, że wpływy do budżetu państwa z aukcji pasma 3,6 GHz wyniosą 1.9 miliarda złotych. Analitycy prognozują, że wpływy mogą być nawet większe i sięgnąć 4.1 milarda złotych.

Informacja prasowa UKE

Reklama

Komentarze

    Reklama