Reklama

Polityka i prawo

Suwerenność technologiczna - III Forum Zarządzania Internetem

Fot. Maxpixel/Domena publiczna
Fot. Maxpixel/Domena publiczna

Czy AI może stać się motorem polskiej gospodarki? Jakie wyzwania dla kompetencji niosą nowoczesne technologie? - to tylko niektóre z tematów, które zostaną poruszone na Forum Zarządzania Internetem.

Odpowiedzialność platform internetowych, reforma prawa autorskiego, wolność słowa  w Internecie, sztuczna inteligencja i przejrzystość algorytmów to główne tematy Forum Zarządzania Internetem, które odbędzie się 13 grudnia w Centrum Nauki Kopernik. W programie konferencji ponadto sesje, które gwarantują ciekawe, niestereotypowe dyskusje o rynku ride-sharing, podatku cyfrowym i blockchainie. NASK przeprowadzi debaty o szybkim internecie dla szkół oraz o wolności i bezpieczeństwie w sieci.

Forum jest trzecią już edycją konferencji współorganizowanej przez Ministerstwo Cyfryzacji w ramach inicjatywy IGF Polska. Wzorem lat ubiegłych będzie to wielostronna, otwarta i szczera debata o najważniejszych wyzwaniach i szansach, jakie niesie ze sobą rozwój i upowszechnianie się internetu.

Wstęp na Forum jest bezpłatny. Do udziału, zadawania pytań i zabierania głosu w dyskusji zaproszeni są wszyscy, którzy interesują się Internetem w ujęciu technicznym, społecznym, ekonomicznym czy prawnym.

Program Forum współtworzony jest przez wszystkie środowiska: administrację, biznes, organizacje pozarządowe i techniczne oraz świat nauki. Sesje konferencyjne przygotowywane są przez samych interesariuszy na zaproponowane przez nich tematy. Zgodnie z podstawową zasadą zarządzania Internetem dyskusja w trakcie Forum będzie prawdziwie wielostronna, angażująca wszystkich zainteresowanych zarówno na widowni jak i po stronie przemawiających. Tegoroczna konferencja organizowana jest pod hasłem suwerenności technologicznej.

NASK organizuje podczas Forum dwa panele dyskusyjne: „OSE - szybki, bezpieczny, bezpłatny dostęp do sieci w polskich szkołach” oraz „Polska 1918-2018: Od Niepodległej do cyfrowej, czyli jak zachować wolność i bezpieczeństwo w dobie zaawansowanych technologii”.

Wśród prelegentów nie zabraknie przedstawicieli administracji, przedsiębiorców, organizacji pozarządowych i technicznych oraz nauki. We wprowadzającej w tematykę konferencji sesji otwierającej zaproszenie goście w swoich autorskich wystąpieniach opowiedzą, co dla nich znaczy suwerenność technologiczna. Następnie w trakcie szesnastu sesji równoległych uczestnicy Forum rozwiną ten wątek poszukają jednocześnie odpowiedzi na aktualne pytania związane z rozwojem sieci, w tym m.in.:

  • jak zrównoważyć szanse na europejskim rynku cyfrowym;
  • jakie wyzwania dla kompetencji niosą nowoczesne technologie;
  • czy AI może stać się motorem polskiej gospodarki;
  • jak zadbać o przejrzystość algorytmów tworzonych przez władze?

Informacje na temat Forum Zarządzania Internetem dostępne są na stronie https://igf.nask.pl.

Środkowoeuropejskie Forum Zarządzania Internetem jest organizowane przez IGF Polska – Forum Cyfrowego Rozwoju i jest częścią szerszej inicjatywy ONZ (więcej informacji na ten temat znajdziesz na tej stronie).

Reklama

Komentarze

    Reklama