Reklama

Polityka i prawo

Rada ds. cyfryzacji. Ogłoszono skład V kadencji

Skład V kadencji Rady ds. cyfryzacji
Skład V kadencji Rady ds. cyfryzacji
Autor. Ministerstwo Cyfryzacji / Twitter

W poniedziałek minister cyfryzacji Janusz Cieszyński powołał Radę ds. cyfryzacji na V kadencję. Rada zajmuje się m.in. opiniowaniem dokumentów, proponowaniem nowych kierunków rozwoju branży i projektów realizowanych przez Ministerstwo Cyfryzacji.

Reklama

W składzie Rady ds. cyfryzacji V kadencji znaleźli się: jej przewodniczący - Józef Orzeł, Marta Poślad, Izabela Albrycht, Katarzyna Chałubińska- Jentkiewicz, Andrzej Dulka, Agnieszka Gryszczyńska, Agnieszka Jankowska, Jolanta Jaworska, Michał Kanownik, Agnieszka Kister, Janusz Kosiński, Anna Beata Kwiatkowska, Dariusz Milka, Jarosław Mojsiejuk, Tomasz Rychter, Krzysztof Silicki, Patrycja Staniszewska, Robert Trętowski, Sławomir Wojciechowski, Małgorzata Zakrzewska.

Reklama

Do zadań rady należą: proponowanie i opiniowanie dokumentów Komisji Europejskiej i Parlamentu Europejskiego w zakresie informatyzacji, łączności i rozwoju społeczeństwa informacyjnego; opiniowanie projektu Programu Zintegrowanej Informatyzacji Państwa; opiniowanie przepisów i innych projektów aktów prawnych i dokumentów związanych z informatyzacją, łącznością lub rozwojem społeczeństwa informacyjnego.

Rada ds. cyfryzacji to think-tank, a jej członkowie dzielą się swoim doświadczeniem oraz wiedzą z resortem cyfryzacji. Wydawane przez nią uchwały i opinie nie mają charakteru wykonawczego.

Reklama

Ostatnią, dość głośną uchwałą Rady była ta dotycząca TikToka w Polsce : chodziło o nakaz usunięcia platformy przez urzędników i pracowników administracji publicznej z urządzeń służbowych.

/NB

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama