Reklama

Polityka i prawo

Polsko-fińska współpraca. Cyfryzacja i inwestycje w technologie

spotkanie ministrów polski i Finlandii
Autor. Ministerstwo Rozwoju i Technologii (@MRiTGOVPL)/Twitter

„Doceniamy wkład inwestorów fińskich w polską gospodarkę. Nasz kraj oferuje korzystne warunki inwestowania i instrumenty wsparcia w szczególności dla inwestycji w nowoczesne technologie” - wskazał minister rozwoju i technologii Waldemar Buda w trakcie spotkania ze swoim fińskim odpowiednikiem - Ville Skinnarim.

Reklama

Szef resortu rozwoju i technologii spotkał się z Ville Skinnarim, ministrem współpracy rozwojowej i handlu Finladii. Jednym z tematów była kwestia inwestycji w nowoczesne technologie oraz wzajemnego wsparcia w obszarze transformacji cyfrowej. Nie zabrakło również rozmów o wdrażaniu KPO w Polsce i Finalndii - wskazuje Ministerstwo Rozwoju i Technologii.

Reklama
spotkanie Budy z fińskim ministrem
Minister rozwoju i technologii Waldemar Buda w trakcie spotkania ze swoim fińskim odpowiednikiem - Ville Skinnarim.
Autor. Ministerstwo Rozwoju i Technologii
Reklama

"Doceniamy wkład inwestorów fińskich w polską gospodarkę. Nasz kraj oferuje korzystne warunki inwestowania i instrumenty wsparcia w szczególności dla inwestycji w nowoczesne technologie i tworzących nowe wartościowe miejsca pracy" - stwierdził w trakcie spotkania Waldemar Buda.

Czytaj też

Resort zwraca uwagę, że Finlandia zaliczana jest do państw przodujących w obszarze innowacyjnych przemian gospodarczych. Minister podkreślił, że Polska ma swoje osiągnięcia w zakresie np. wdrażania cyfrowych usług publicznych. Dodał, że polskie start-upy wykazują się wieloma inicjatywami.

"Zaawansowane jest także wdrożenie technologii cyfrowych w dziedzinie usług finansowych i bankowości elektronicznej" - zaznacza Ministerstwo Rozwoju i Technologii.

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama