Reklama

Polityka i prawo

Polska firma Synerise wygrywa mistrzostwa świata

fot. Synerise / Facebook
fot. Synerise / Facebook

„Yes! Yes! Yes!  Jesteśmy wśród najlepszych na świecie!” - wybrzmiało na twitterowym koncie prezesa polskiej firmy Synerise, która właśnie stanęła na zwycięskim podium światowego konkursu w dziedzinie sztucznej inteligencji.

W Mistrzostwach Europy polskiej reprezentacji w piłce nożnej nie poszło ostatnio zbyt dobrze, ale całe szczęści stanęliśmy na podium w innym konkursie.  Nieformalne mistrzostwa świata w dziedzinie sztucznej inteligencji zostały zdobyte przez polską drużynę z Synerise.

International Knowledge Discovery and Data Mining Competition – konkurs organizowany przez American Computer Association – każdego roku gromadzi przedstawicieli najbardziej zaawansowanych firm technologicznych, ale również uniwersytetów z całego świata.

Dzisiaj, tj. 17 czerwca, poznaliśmy zwycięzców tegorocznego starcia – Synerise, pokonując drużyny z całego świata, znalazło się wśród zwycięzców obok takich Baidu i DeepMind.

„To wielka radość stanąć na podium z gigantami takimi jak Baidu Research czy Google Deep Mind. Duża część postępu w uczeniu maszynowym możliwa jest dzięki zastosowaniu coraz większej mocy obliczeniowej. Giganci technologii prześcigają się w użyciu coraz większych modeli o niesamowitej pojemności, ale też bardzo wysokich kosztach trenowania i niebagatelnym wpływie na środowisko. W Synerise stawiamy na fundamentalne zrozumienie fenomenów matematycznych leżących u podstaw działania deep learningu. W połączeniu z finezją inżynierii pozwala nam to konkurować z najlepszymi ośrodkami badawczymi na świecie, mimo że dysponujemy tylko ułamkiem dostępnych im zasobów” - powiedział Jacek Dąbrowski, chief artificial intelligence oficer w Synerise w komentarzu cytowany przez wnp.pl.

 

 

Komentarze