Polityka i prawo
Polska firma Synerise wygrywa mistrzostwa świata
„Yes! Yes! Yes! Jesteśmy wśród najlepszych na świecie!” - wybrzmiało na twitterowym koncie prezesa polskiej firmy Synerise, która właśnie stanęła na zwycięskim podium światowego konkursu w dziedzinie sztucznej inteligencji.
W Mistrzostwach Europy polskiej reprezentacji w piłce nożnej nie poszło ostatnio zbyt dobrze, ale całe szczęści stanęliśmy na podium w innym konkursie. Nieformalne mistrzostwa świata w dziedzinie sztucznej inteligencji zostały zdobyte przez polską drużynę z Synerise.
Yes! Yes! Yes!
— Jarosław Królewski (@jarokrolewski) June 17, 2021
Tak! Tak! Tak!
Jesteśmy wśród najlepszych na świecie ! Bravo @Synerise Bravo Polacy! #ai #team
Nieprawdopodobny sukces polskiej myśli technologicznej. https://t.co/3MazEPcdIL
International Knowledge Discovery and Data Mining Competition – konkurs organizowany przez American Computer Association – każdego roku gromadzi przedstawicieli najbardziej zaawansowanych firm technologicznych, ale również uniwersytetów z całego świata.
Dzisiaj, tj. 17 czerwca, poznaliśmy zwycięzców tegorocznego starcia – Synerise, pokonując drużyny z całego świata, znalazło się wśród zwycięzców obok takich Baidu i DeepMind.
Winners of the OGB-LSC graph machine learning challenge have just been announced at https://t.co/7RzaHKqrHD
— Jure Leskovec (@jure) June 16, 2021
Congratulations to the winning teams from @BaiduResearch, @DeepMind, @Synerise, Harbin and Dalian Institutes of Technology and USTC! pic.twitter.com/ZshIR6siN3
„To wielka radość stanąć na podium z gigantami takimi jak Baidu Research czy Google Deep Mind. Duża część postępu w uczeniu maszynowym możliwa jest dzięki zastosowaniu coraz większej mocy obliczeniowej. Giganci technologii prześcigają się w użyciu coraz większych modeli o niesamowitej pojemności, ale też bardzo wysokich kosztach trenowania i niebagatelnym wpływie na środowisko. W Synerise stawiamy na fundamentalne zrozumienie fenomenów matematycznych leżących u podstaw działania deep learningu. W połączeniu z finezją inżynierii pozwala nam to konkurować z najlepszymi ośrodkami badawczymi na świecie, mimo że dysponujemy tylko ułamkiem dostępnych im zasobów” - powiedział Jacek Dąbrowski, chief artificial intelligence oficer w Synerise w komentarzu cytowany przez wnp.pl.
Haertle: Każdego da się zhakować
Materiał sponsorowany