Reklama

Polityka i prawo

Otoczenie Putina ma pozbyć się iPhone’ów

putin
Fot. Sergey Savostyanov (TASS)/Wikimedia Commons/CC4.0

Urzędnicy administracji Władimira Putina do 1 kwietnia mają pozbyć się iPhone'ów, które – zdaniem Kremla – są podatne na włamania i szpiegostwo bardziej, niż urządzenia innych marek. 

Personel wewnętrznego bloku politycznego Administracji Prezydenta Rosji ma do końca marca wymienić iPhone'y na urządzenia innych marek z innym systemem operacyjnym. 

Według doniesień rosyjskiego dziennika "Kommiersant", wiadomość z takim zaleceniem trafiła do urzędników na początku marca br. Podobne zalecenia mają otrzymać również regionalni przedstawiciele administracji. 

Niewykluczone, że z państwowych środków zostaną zakupione nowe smartfony dla pracowników administracji, aby mogli bez większych konsekwencji zrezygnować z produktów amerykańskiego koncernu. 

Czytaj też

Obawy o bezpieczeństwo

Zdaniem Kremla, porzucenie iPhone'ów jest konieczne ze względów bezpieczeństwa. Rosyjskie władze wskazują na to, że telefony Apple są bardziej podatne na włamania i szpiegostwo przez zachodnich specjalistów, niż modele innych marek. 

Pracownicy mogą wymienić smartfony Apple na urządzenia z systemem Android, jego chińskich odpowiedników lub rosyjskiej Aurory.

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]

Komentarze (2)

 1. Sebseb

  Amerykańskie iphony produkcji made in China ….

  1. Chinol

   W innym watku napisalem ze USa ma cos z Chin to 10 wypisow oburznych.

  2. Trew

   Iphony są produkowane w Chinach, lecz producenci nie mają żadnego pojęcia co produkują. Wszystko jest szyfrowane, procesory są zabezpieczone. Nawet ścieżki płytek drukowanych są zabezpieczane stenograficznie i bardzo trudne do analizy. Iphone jest zabezpieczony mnóstwem różnych zabezpieczeń niejawnych np. plomby z folii polaryzacyjnej, dodatkowe izotopy znacznikowe w metalowych elementach, unikalne charakterystyki oddzielne dla każdego egzemplarza mikrofonu i głośnika itp. Prawda jest taka że obecnie nie ma bezpiecznych telefonów, a nawet gdyby były to BTS-y są niezabezpieczone, służby zostawiły sobie tysiące furtek, a te furtki wykorzystywane są przez ....WSZYSTKICH JAK LECI, SZPIEGÓW, DYWERSANTÓW, ZŁODZIEJI, KRYMINALISTÓW I TERRORYSTÓW.

 2. Chinol

  dziwne ze dopiero teraz. Myslalem ze to zrobili w 2014