Reklama

Polityka i prawo

Nowa inicjatywa Ministerstwa Cyfryzacji. Konkurs dla najmłodszych

Fot. hdornak/Pixabay
Fot. hdornak/Pixabay

Ministerstwo Cyfryzacji organizuje konkurs dla dzieci z młodszych klas szkoły podstawowej, w którym nagrodą jest udział w warsztatach programowania. Nowa inicjatywa resortu.

- Programowanie to frajda. Wiedzą o tym tysiące dzieciaków i ich rodzice, którzy odwiedzają nasze Kluby Młodego Programisty. Chcemy, aby przekonali się o tym kolejni. Nie tylko Ci z dużych i średnich miast, którzy mogą wybierać z szerokiej oferty zajęć – podkreśla minister cyfryzacji Marek Zagórski. – Przyjedziemy w dowolne miejsce w Polsce – do szkoły, mieszkania, domu kultury czy biblioteki i zorganizujemy profesjonalne zajęcia. Zadanie konkursowe? Przekonajcie nas, że to Wam należy się ta nagroda. Zachęcam do udziału w naszym konkursie – dodaje szef resortu. 

Konkurs jest skierowany do grup dzieci od pierwszej do czwartej klasy szkoły podstawowej. Minimalna wielkość grupy to cztery osoby. Maksymalna – 20 osób. Grupa musi mieć pełnoletniego opiekuna. Może nim być rodzic, nauczyciel lub inni opiekunowie prawni. To opiekun zgłasza grupę do konkursu.

Aby wziąć udział w konkursie należy właściwie odpowiedzieć na pytanie konkursowe: „Dlaczego to właśnie do Was mamy przyjechać i przeprowadzić warsztaty z programowania?”. Wasza odpowiedź może zawierać maksymalnie 1800 znaków i zostać nadesłana w specjalnym formularzu.

Zadaniem opiekuna będzie też dokonanie prostych formalności związanych ze zgłoszeniem grupy do konkursu. To wypełnienie formularza zgłoszeniowego. Chęć udziału w inicjatywie można zgłaszać do 8 lutego 2019 r.

Spośród wszystkich zgłoszeń Ministerstwo Cyfryzacji wybierze minimum jedną, a maksimum pięć najciekawszych.

Wszystkie potrzebne informacje znajdują się na stronie www.koduj.gov.pl.

Żródło: Ministerstwo Cyfryzacji

Reklama

Komentarze

    Reklama