Reklama

Polityka i prawo

Niedzielski: hejt to trucizna, która zatruwa umysły i ciała

Fot. Sydney Sims/unsplash.com
Fot. Sydney Sims/unsplash.com

„Hejt (…) jest ogromnym zagrożeniem, trucizną, która systematycznie zatruwa umysły i ciała” - podkreślił minister zdrowia Adam Niedzielski podczas inauguracji kampanii #świętokrzyskieNIEhejtuje. Jak dodał: „wszystko zaczyna się od entera, od wciśnięcia klawisza i potwierdzenia komunikatu w sieci”. 

Chcemy powiedzieć zdecydowane nie – akcentował minister podczas wydarzenia. Chcemy pokazać, że postawa hejtu nie jest postawą dominującą, że ogromna większość ludzi nie godzi się na to, nie toleruje hejtu – mówił.

Trucizna dla umysłu i ciała

Hejt, jak podkreślał szef MZ, musi znikać z przestrzeni publicznej, bo jest ogromnym zagrożeniem, trucizną, która systematycznie zatruwa umysły i ciała. Jak dodał, prowadzi do pojawiania się innych problemów, takich jak depresja czy próby samobójcze. Wszystko zaczyna się od entera, od wciśnięcia klawisza i potwierdzenia komunikatu w sieci – wskazywał.

Niech ta kampania (#świetokrzyskieNIEhejtuje - przyp. red.), niech województwo świętokrzyskie będzie początkiem, sygnałem dla całej Polski, że nie możemy być pasywni wobec tego, co się dzieje wokół nas – zaapelował minister zdrowia.

Efekt motyla 

Jak państwo wiecie, ja sam doświadczyłem i doświadczam hejtu związanego ze środowiskiem antyszczepionkowym, ze środowiskiem antylockdownowym, z różnymi dziwnego typu organizacjami, które po prosu mają jeden cel: kreowanie nienawiści. I to kreowanie nienawiści trafia na grunt, w którym nie ma – czy przynajmniej do tej pory nie było – zdecydowanego nie. I niech ta kampania będzie wyrazem, małym kroczkiem, który – tak jak efekt motyla – wywoła ogromną, rewolucyjną, fundamentalną zmianę, że przestaniemy tolerować to, co nie powinno być tolerowane, bo jak będzie tolerowane, to będzie dalej rosło – dodał Niedzielski.

SZP/PAP


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture. 

image
Fot. Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama