Reklama

Polityka i prawo

Najnowsze trendy w branży cyberbezpieczeństwa na Advanced Threat Summit 2018

Fot. Advanced Threat Summit 2018
Fot. Advanced Threat Summit 2018

Uczestnicy poprzednich edycji Advanced Threat Summit mogli się przekonać, że warszawski event to niespotykana na rynku konferencyjnym dawka wiedzy o najnowszych trendach z dziedziny bezpieczeństwa IT. Tegoroczne wydarzenie – z programem wypełnionym najbardziej gorącymi tematami z obszaru security – jest kolejną okazją do wysłuchania prezentacji krajowych i światowych ekspertów, bezpośredniej wymiany opinii i doświadczeń ze specjalistami po fachu, doskonalenia umiejętności w praktyce podczas równolegle prowadzonych warsztatów oraz wielu innych działań służących pogłębianiu wiedzy i integracji branży.

Sztuczna inteligencja w cyberbezpieczeństwie

Tego wątku nie mogło zabraknąć podczas tegorocznej edycji. O sztucznej inteligencji mówi się dużo - zarówno w kontekście rewolucyjnych zmian i nadziei, jak i obaw oraz niebezpieczeństw. Dla branży security SI i uczenie maszynowe to niezwykle gorący temat, wzbudzający – oprócz zachwytów – także kontrowersje.

Co ważne, SI to to nie sprawa dalszej przyszłości. Podczas otwierającej konferencję sesji plenarnej Menny Barzilay, CTO z Cyber Research Center Uniwerstetetu w Tel-Avivie, wyjaśni, dlaczego sztuczna inteligencja zmieni – na dobre i na złe – branżę cyberbezpieczeństwa, i to szybciej, niż się spodziewamy. Zapewne także Mikko Hypponen, Chief Research Officer w F-Secure, zastanawiający się nad tym, w jaki sposób w nadchodzącej dekadzie zdołamy zabezpieczyć 10 mld urządzeń połączonych z siecią, nie pominie tego tematu podczas swojej prezentacji.

O tym, że sztuczna inteligencja – tworząca kolejne obszary ryzyka i nowe wektory ataków – to nie tylko samo dobro, będzie mówił Janusz A. Urbanowicz z NASK-u. Przybliży on związane z wykorzystaniem SI zagrożenia – nie tylko te dotyczące sfery prywatności, ale także potencjalnego wykorzystywania nowych technologii przez cyberprzestępców.

Wreszcie w debacie oksfordzkiej (a więc takiej, a w której jedni prezentują argumenty za tezą, inni przeciwko niej) dwa 3-osobowe zespoły złożone z CSO/CISO będą się spierać kto jest lepszy – człowiek czy maszyna? Bo choć z jednej strony dużo mówi się o potrzebie inwestowania w „security awarness”, czyli budowanie świadomości użytkownika, to z drugiej strony zaleca się coraz większe wykorzystanie narzędzi, które w automatyczny sposób – bez udziału człowieka – zapobiegną niepożądanym sytuacjom.

Wszystko co najważniejsze

Jako temat przewodni sztuczna inteligencja nie przesłoni wielu innych, poruszanych w trakcie dwudniowej konferencji. W tym sesji równoległych dotyczących cybercrime i ścigania przestępców, przybliżających pojęcie Security by Design (wbudowywanie bezpieczeństwa w cały cykl życia i rozwoju systemów IT) oraz przedstawiających nowe pomysły i rozwiązania, które przeobrażą świat bezpieczeństwa IT. Także sesji dyskusji roundtables, będących okazją do bezpośredniej wymiany opinii i doświadczeń.

Podczas warsztatu Wiesława Zyskowskiego uczestnicy dowiedzą się jak uzyskać maksimum potrzebnych informacji drogą rozmowy i obserwacji, łącznie z metodami przesłuchań stosowanymi przez FBI.

Warsztat prowadzony przez Mihę Mesojedeca z RSA NetWitness oraz Marcina Filipiaka z Arrow ECS przybliży możliwości wykrywania i analizy bezpieczeństwa – na podstawie doświadczeń RSA Incident Response Team.

Podobnie jak w poprzednich latach konferencję podsumuje raport zawierający najważniejsze wnioski z wystąpień, informacje na temat cyberzagrożeń oraz prognozy na przyszłość. Jak zwykle wydarzenie będzie również okazją do networkingu oraz wymiany doświadczeń z innymi uczestnikami, czemu służyć będzie m.in. wieczorna impreza integracyjna, kończąca pierwszy dzień konferencji.

Advanced Threat Summit 2018 odbędzie się w dniach 13-14 listopada w hotelu Marriott w centrum Warszawy. Jak co roku uczestnikami dwudniowego spotkania będą menedżerowie i eksperci zajmujący się cyberbezpieczeństwem i bezpieczeństwem informacji w przedsiębiorstwach, bankach, firmach ubezpieczeniowych oraz instytucjach państwowych.

Z kodem promocyjnym „Cyberdefence24” 10% rabatu!

Więcej informacji na stronie www>>>

Reklama

Haertle: Każdego da się zhakować

Materiał sponsorowany

Komentarze

    Reklama