Reklama

Polityka i prawo

Korea Płd.: Hakerzy wykradli 30 mln dol. z kryptowalutowej giełdy BIthumb

Fot. Descryptive.com/Flickr
Fot. Descryptive.com/Flickr

Hakerzy wykradli 30 mln dol. z kryptowalutowej giełdy Bithumb w Korei Płd. To kolejne włamanie do struktur giełdy wymiany wirtualnych pieniędzy w ciągu kilku tygodni po zhakowaniu Coinrail, która w wyniku cyberataku straciła tokeny o wartości 40 mln dolarów.

Serwis Tech Crunch, który poinformował o włamaniu na Bithumb, przypomina że Coinrail była jedną z najmniejszych działających w Korei Południowej giełd wymiany kryptowalut, a Bithumb jest od niej znacznie większy. Giełda ta znajduje się obecnie w pierwszej dziesiątce światowego rankingu, przede wszystkim ze względu na handel tokenami eteru i bitcoin cash.

Bithumb nie ujawnił szczegółów ataku hakerskiego, ale zapowiedział, że pokryje wszystkie straty wynikające z działalności cyberprzestępców, jakie ponieśli użytkownicy jej serwisu. Firma zamroziła również możliwość składania depozytów giełdowych oraz obrotu, bo jak wyjaśnia - "prowadzi prace nad systemem portfeli" po incydencie.

Tech Crunch donosi, że kilka dni przed włamaniem do struktur Bithumba, giełda informowała o pracach konserwacyjnych systemu bezpieczeństwa i aktualizacji baz danych. Nie jest jasne, czy było to spowodowane incydentem bezpieczeństwa, który w takim wypadku musiałby mieć miejsce dużo wcześniej - zauważa serwis. Zdaniem Tech Crunch, prace nad systemem Bithumba mogły być również czynnikiem, który atak cyberprzestępców umożliwił.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama