Reklama

Polityka i prawo

Konfederacja wróciła z profilem koła poselskiego na Facebooka, został on usunięty kilka godzin później

Po usunięciu w ubiegłym tygodniu profilu Konfederacji z Facebooka, koło poselskie utworzyło oficjalne konto na tej platformie. Jednocześnie ma nadal walczyć o odblokowanie oficjalnego profilu partii. Kilka godzin później nowa strona została jednak ponownie usunięta.

"Podjęliśmy decyzję, iż jako Koło Poselskie Konfederacja, chcąc komunikować się z naszymi wyborcami i sympatykami, uruchamiamy oficjalny profil na Facebooku. To nie znaczy, że partia Konfederacja rezygnuje ze starań, by odzyskać swój profil" - oświadczył Bosak podczas wtorkowej konferencji prasowej w Sejmie.

Dodał, że na profilu uruchomionym pod nazwą "Konfederacja - Koło Poselskie", będą publikowane informacje o pracy 11 posłów partii, w tym o ich stanowiskach i wystąpieniach sejmowych.

Profil ten nie był jednak na platformie zbyt długo. Po mniej więcej 7 godzinach od czasu jego założenia, decyzję o publikacji cofnięto. W tym czasie strona koła zgromadziła już 35 tys. obserwujących.

Będzie proces z Facebookiem?

W ubiegłym tygodniu partia ogłosiła, że pozwie cywilnie właścicieli Facebooka oraz że będzie jednocześnie starała się o odzyskanie dostępu do poprzedniego profilu Konfederacji na Facebooku.

Czytaj też

Jak informowaliśmy na naszych łamach - po tym, jak w środę profil Konfederacji został usunięty z Facebooka - w ostatni piątek ugrupowanie przedstawiło w Sejmie zapowiedź projektu o „ochronie demokratycznej debaty publicznej w internecie". Ma on zakładać, że Państwowa Komisja Wyborcza będzie mogła nakładać na właścicieli serwisu społecznościowego karę do 50 mln złotych.

Czytaj też

/NB

Chcemy być także bliżej Państwa - czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać - zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture.

Komentarze