Reklama

Polityka i prawo

Kolejne zmiany w NASK. Premier powołał nowego dyrektora

Fot. Dorthea Olson/Pixy/CC0
Fot. Dorthea Olson/Pixy/CC0

Wojciech Pawlak będzie pełnił funkcję Dyrektora Państwowego Instytutu Badawczego NASK i zastąpi na tym stanowisku dr inż. Kamila Sitarskiego. Jest to efekt dzisiejszej decyzji Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. 

Wojciech Pawlak jest zaangażowany w funkcjonowanie NASK od lutego 2018 roku i do tej pory odpowiadał za tworzenie strategii rozwoju Instytutu, rozwój obszaru AI oraz badań naukowych. W imieniu Prezesa Rady Ministrów nominację  na stanowisko Wojciechowi Pawlakowi wręczył Marek Zagórski, sekretarz stanu w KPRM.

"Obejmuję funkcję dyrektora NASK w szczególnie trudnym czasie z intencją kontynuowania najlepszych praktyk i wykorzystywania doświadczenia NASK w obszarze cyberbezpieczeństwa, telekomunikacji, IT, cyfryzacji i badań naukowych. Ufam, że dzięki znakomitym kompetencjom i zaangażowaniu pracowników Instytutu podołamy nowym wyzwaniom, wykonując strategiczne zadania dla państwa polskiego i realizując misję NASK. Dziękuję mojemu poprzednikowi, Dyrektorowi Kamilowi Sitarskiemu, który w czasie organizacyjnej kwarantanny, związanej z pandemią, skutecznie prowadził sprawy Instytutu" - podkreślił nowy dyrektor NASK.

Wojciech Pawlak jest związany z NASK od blisko dwóch lat. Opowiadał m.in. za budowę Centrum Zastosowań Sztucznej Inteligencji i Analiz Danych oraz był liderem projektu Telemetria RPD,  realizowanego na zlecenie KRRIT.

Przypomnijmy, że odwołany dziś dotychczasowy dyrektor instytutu NASK dr inż. Kamil Sitarski swoją funkcję pełnił od 26 lutego 2020 roku, o czym informowaliśmy tutaj.

SZP / NASK 

Komentarze