Reklama

Polityka i prawo

Nową Sekretarz Generalną ITU jednak Amerykanka, a nie rosyjski kandydat

Doreen Bogdan-Martin w czasie wyboru na Sekretarz Generalną ITU
Doreen Bogdan-Martin w czasie wyboru na Sekretarz Generalną ITU
Autor. Doreen Bogdan-Martin/ Twitter.com

Doreen Bogdan-Martin została wybrana na nową Sekretarz Generalną ITU - Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego, będącego jedną z wyspecjalizowanych agencji ONZ. Jednym z dwóch kandydatów był przedstawiciel Rosji – Rashid Ismailov.

Reklama

W Bukareszcie trwa (26.09-14.10) „Plenipotentiary Conference” w ramach Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego (ITU). Konferencja to najważniejsze wydarzenie w ciągu czterech lat trwania kadencji członków, ponieważ w trakcie ich spotkań zapadają najważniejsze decyzje – omawiają oni role organizacji oraz dokonują wyboru kadry kierowniczej.

Reklama

W środę doszło do wyłonienia nowego Sekretarza Generalnego ITU. Ostatecznie funkcję będzie pełnić Doreen Bogdan-Martin reprezentująca USA.

Doreen Bogdan-Martin poinformowała na swoim Twitterze, że wiadomość o wyborze przyjęła „z pokorą i zaszczytem” i jest „wdzięczna za zaufanie, jakim obdarzyły ją państwa członkowskie”.

Reklama

Zadeklarowała, że jest gotowa do kierowania ITU, który „będzie inspirować, włączać i wprowadzać innowacje, tak by każdy na całym świecie mógł wykorzystać siłę cyfryzacji do zmiany swojego życia”.

Przedstawiciele państw członkowskich podczas konferencji wybierają też zastępcę sekretarza generalnego, 12-osobową Radę Regulacji Radiowych, Radę ITU i dyrektorów: biura ds. radiokomunikacji, biura ds. standaryzacji telekomunikacji, biura ds. rozwoju telekomunikacji.

Czytaj też

Ukraina apelowała, by nie wybierać rosyjskiego kandydata

Szef Państwowej Służby Łączności Specjalnej i Ochrony Informacji Ukrainy (SSSCIP) Jurij Szihol apelował do społeczności międzynarodowej, aby podczas wyborów na istotne stanowiska w ITU (zwłaszcza Sekretarza Generalnego) nie wybierano przedstawicieli Rosji. Jego słowa odnosiły się do wspomnianej kandydatury m.in. Rashida Ismailova (na Sekretarza Generalnego) i Nikolaya Varlamova (do Rady Regulacji Radiowych).

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Komentarze