Reklama

Polityka i prawo

Instytut Łączności ma nowego dyrektora

Fot. msnetwerk/Pixabay
Fot. msnetwerk/Pixabay

Nowym dyrektorem Instytutu Łączności został dr Michał Chojnowski. Minister cyfryzacji Marek Zagórski oficjalnie wręczył mu powołanie na to stanowisko, odwołując tym samym dr inż. Jerzego Żurka.

„Dziękuję za pracę dotychczasowemu dyrektorowi Instytutu – Jerzemu Żurkowi. Wspólnie udało nam się zrealizować wiele ważnych dla polskiej telekomunikacji projektów” – podkreślił szef resortu cyfryzacji Marek Zagórski, powołując nowego dyrektora Instytutu Łączności.

Dr inż. Jerzy Żurek, pełnił tą funkcję od lipca 2014 roku. Jednak na podstawie decyzji ministra cyfryzacji został odwołany, a na jego miejsce wybrano dr Michała Chojnowskiego.

Przedstawiając postać nowego dyrektora należy podkreślić, że jest absolwentem Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej, gdzie ukończył dzienne studia w ramach specjalności Automatyka i Inżynieria Komputerowa (ścieżka dyplomowania: Komputerowe Metody w Elektrotechnice). „Stopień doktora nauk technicznych w dziedzinie Elektrotechniki (z wyróżnieniem obronionej rozprawy) otrzymał 16 maja 2012 r. Temat rozprawy doktorskiej – >Optymalizacja układu wzbudzenia pola magnetycznego stymulującego nerw błędny<” – wskazuje Ministerstwo Cyfryzacji.

Michał Chojnowski posiada bogate doświadczenie naukowo-badawcze, o czym świadczy między innymi fakt, że opracował modułowy, zaawansowany program komputerowy do analizy rozkładu pola elektromagnetycznego i optymalizacji układu wzbudzenia metodą ewolucyjną. Przez ostatnie 12 lat zajmował się kierowaniem projektami wdrożenia systemów informatycznych wspomagających operacje gospodarcze w podmiotach prywatnych i państwowych.

Szef resortu cyfryzacji, powołując dr Michała Chojnowskiego na dyrektora Instytutu Łączności zlecił mu również realizację nowych zadań, które są bezpośrednio związane z chęcią wzmocnienia potencjału Instytutu w obszarach: naukowym, organizacyjnym i wdrożeniowym.

Na skutek zmian Instytut ma stać się centrum eksperckim w zakresie telekomunikacji. Transformacja ma odbyć się na podstawie dotychczasowego dorobku naukowego i doświadczeń placówki. Kluczowe w tym zakresie wydaje się być poszukiwanie i wdrażanie nowych technologii.

„Zgodnie z planem Instytut, korzystający do tej pory z technologii wypracowanych przez ośrodki zewnętrzne, dążył będzie do stania się liderem nowych rozwiązań na rynku krajowym w zakresie telekomunikacji, technik informacyjnych, sieci telekomunikacyjnych” – wskazuje Ministerstwo Cyfryzacji. Jak dodaje, kluczowe w tym aspekcie jest podjęcie działań zmierzających do uzyskania wyższej kategorii naukowej w procesie ewaluacji jednostki.

Niemniej istotne są zmiany organizacyjne, które mają doprowadzić do zbudowania sprawnie funkcjonującej organizacji, umożliwiającej skuteczną i efektywną realizację zadań bardzo ważnych z perspektywy państwa.

SZP/Ministerstwo Cyfryzacji

Reklama

Haertle: Każdego da się zhakować

Materiał sponsorowany

Komentarze

    Reklama