Reklama

Polityka i prawo

Instagram mówi "nie" użytkownikom poniżej 13. roku życia

fot.  Brett Sayles / Pexels
fot. Brett Sayles / Pexels

Osoby poniżej 13 roku życia nie będą mogły utworzyć konta - poinformowało biuro prasowe Facebooka, do którego należy Instagram. Do rejestracji na platformie niezbędne będzie podanie daty urodzenia.

Drugą zmianą mającą zwiększyć bezpieczeństwo nieletnich użytkowników platformy jest nowe ustawienie Instagram Direct, sprawiające, że tylko osoby obserwowane przez danego użytkownika będą mogły rozpocząć z nim rozmowę lub dodać go do konwersacji grupowej.

Użytkownicy rejestrujący się w aplikacji będą musieli podać swoją datę urodzenia, a w przypadku kont połączonych z Facebookiem podana tam data zostanie dodana również w Instagramie. Informacja będzie widoczna jedynie dla właściciela konta.

"Poznanie wieku osób korzystających z Instagrama ma zasadnicze znaczenie dla zapewnienia młodym ludziom bezpieczeństwa w ramach platformy. Pozwoli na tworzenie usług dostosowanych do wieku członków społeczności oraz wesprze przestrzeganie regulaminu platformy, wedle którego osoby poniżej określonego wieku nie mają dostępu do Instagrama" - podkreślił Facebook w komunikacie.

Jak przypomniano, niedawno serwis uniemożliwił kierowanie reklam suplementów diety do osób niepełnoletnich oraz usunął filtry zdjęciowe promujące chirurgię kosmetyczną, a w celu zmniejszenia presji społecznej w ramach platformy, Instagram testuje również ukrycie licznika polubień. Na podstawie rozmów z młodzieżą na temat problemu nękania w sieci powstała też nowa funkcja o nazwie "ogranicz", mająca przeciwdziałać takim zachowaniom.

W komunikacie zapowiedziano, że "zespół Instagrama będzie badał kolejne możliwe zmiany w aplikacji, które mogą wykorzystywać informacje o dacie urodzenia — na przykład polecanie młodym ludziom włączenie bardziej restrykcyjnych ustawień prywatności".

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama