Reklama

Polityka i prawo

Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego USA zrealizuje jeden z największych cyberwysiłków

Fot. U.S. Department of Homeland Security/Flickr/Domena publiczna
Fot. U.S. Department of Homeland Security/Flickr/Domena publiczna

Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego USA (DHS) do 1 lipca 2021 roku ma zatrudnić 200 cyberspecjalistów, co stanowi jeden z największych dotychczasowych wysiłków związanych z zatrudnianiem ekspertów w DHS. „Zamierzamy rekrutować największe talenty. Będziemy pomagać w ich rozwoju” – oświadczył sekretarz Alejandro N. Mayorkas, szef Departamentu. Przedsięwzięcie wpisuje się w inicjatywę „sprintów cyberbezpieczeństwa”, która została uruchomiona w marcu br.

Sekretarz bezpieczeństwa wewnętrznego USA Alejandro N. Mayorkas wezwał małe przedsiębiorstwa do podjęcia proaktywnych działań na rzecz ochrony przed rosnących zagrożeniem pochodzącym ze strony oprogramowania ransomware. Miało to miejsce podczas wydarzenia zorganizowanego przez Izbę Handlową Stanów Zjednoczonych, które ze względów pandemicznych przybrało formę zdalną.

Jesteśmy świadomi, że małe biznesy stanowią rdzeń naszej gospodarki. Z tego względu podmioty uznawane za zagrożenie dla naszego kraju, które wykorzystują cybernarzędzia, w szczególności oprogramowanie ransomware, atakują małe przedsiębiorstwa w skali bardzo szerokiej.

Alejandro N. Mayorkas, Sekretarz bezpieczeństwa wewnętrznego USA

Podczas przemówienia Alejandro N. Mayorkas przedstawił również kolejną fazę w ramach inicjatywy tzw. „sprintów cyberbezpieczeństwa” (ang. Department’s 60-day Cybersecurity Sprints), która została zapoczątkowana w marcu br. Sekretarz wyjaśnił, że obejmować ona będzie rekrutację i utrzymanie cybertalentów w ramach Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego USA.

Nie patrzymy tylko i wyłącznie na siłę roboczą, jaką posiadamy obecnie, ale również myślimy o specjalistach, których możemy mieć w przyszłości. W związku z tym zamierzamy rekrutować największe talenty. Będziemy pomagać w ich rozwoju. Chcemy zainwestować w nasiona, aby wyhodować talenty na przyszłość. Jesteśmy bardzo zaangażowani w ten wysiłek.

Alejandro N. Mayorkas, Sekretarz bezpieczeństwa wewnętrznego USA

Celem Departamentu jest zatrudnienie 200 cyberspecjalistów do 1 lipca 2021 roku – czytamy w oficjalnym komunikacie. Ma to być jeden z największych dotychczasowych wysiłków związanych z zatrudnianiem ekspertów w obszarze cyber w historii DHS.

image

 

Komentarze