Reklama

Polityka i prawo

Cyfrowe wsparcie dla polskich szkół i uczelni. Google pomaga podczas epidemii koronawirusa

fot. Anastasiya Gepp / Pexels / domena publiczna
fot. Anastasiya Gepp / Pexels / domena publiczna

Google Polska we współpracy z Kancelarią Prezesa Rady Ministrów oraz GovTech Polska bezpłatnie udostępni dostęp do pakietu „G Suite dla Szkół i Uczelni w Polsce”. Decyzja związana jest z czasowym zamknięciem szkół w związku z epidemią koronawirusa.

Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej na dwa tygodnie (w okresie od 12 do 25 marca br), czasowo ograniczono funkcjonowanie jednostek systemu oświaty. Również Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego zdecydowało się na podjęcie podobnego kroku względem uczelni wyższych. Aby jednak umożliwić zdalne nauczanie Google Polska w ramach współpracy z kancelarią premiera oraz programem GovTech Polska zdecydowało się na nieodpłatne udostępnienie placówkom edukacyjnym produktów m.in. Google Classroom, Dysk czy Hangouts Meet.

Google w oficjalnym komunikacie informuje również, że wkrótce udostępni wideo-poradniki pomagające w skorzystaniu z tych narzędzi.

Szkoły mogą zarejestrować się w programie pod adresem: http://bit.do/gsuiterejestracja

Nie tylko szkoły, bo również biznes może liczyć na bezpłatny dostęp do funkcji prowadzenia wideokonferencji za pośrednictwem Hangouts Meet dla wszystkich użytkowników G Suite. Technologiczny gigant informuje, że możliwość ta będzie dostępna za darmo do 1 lipca 2020 roku.

Reklama

Komentarze

    Reklama