Reklama

Polityka i prawo

CyberWeek, czyli podsumowanie tygodnia (11-15.01)

Fot. Tyler Merbler/Wikimedia Commons/CC 2.0
Fot. Tyler Merbler/Wikimedia Commons/CC 2.0

Co wydarzyło się w minionym tygodniu? Na co warto zwrócić uwagę? Zapraszamy do lektury podsumowania ostatnich dni.

Za atak na instytucje federalne USA odpowiada FSB?

Według specjalistów Kaspersky’ego grupa hakerów, która jest odpowiedzialna za „hack dekady” używała narzędzi przypominających te, wykorzystywane przez rosyjski wywiad. W poniedziałkowym artykule przedstawiliśmy szczegóły badań przeprowadzonych przez giganta cyberbezpieczeństwa.

Ofensywne cyberoperacje w katalogu Sił Powietrznych USA

We wtorkowym artykule odnieśliśmy się do przygotowań Sił Powietrznych USA do prowadzenia operacji ofensywnych w cyberprzestrzeni. Odbywa się to m.in. w ramach organizowanych ćwiczeń „Cyber Valhalla”. Na czym polegają? Zachęcamy do lektury.

Dezinformacja w Polsce uderza w opozycję i wspiera rząd

W czwartkowym materiale poruszyliśmy problematykę związaną z agencjami rządowymi, które coraz częściej wykorzystują propagandę do kierowania opinią publiczną. Według najnowszych badań obserwowany jest wzrost ingerowania prywatnych podmiotów w prowadzenie operacji wpływu. Jak prezentuje się Polska w odniesieniu do innych państw?

Projekt ustawy o ochronie wolności słowa w internecie

W piątek odbyła się konferencja prasowa poświęcona projektowi ustawy, który ma zagwarantować Polakom poszanowanie podstawowych praw w sieci oraz ochronę kluczowej wartości, jaką jest wolność słowa. Przepisy proponowanego prawa wywołały jednak silną krytykę ze strony opozycji. Czego konkretnie dotyczy projekt ustawy? Co mówią jego przeciwnicy? To wszystko znajdziecie w linkach poniżej.

Szturm na Kapitol a problem bezpieczeństwa informacyjnego

W piątek na naszym portalu pojawiła się również analiza dotycząca ostatnich wydarzeń na Kapitolu. Punktem wyjścia była ocena amerykańskiego kryzysu i szturmu protestujących z perspektywy bezpieczeństwa informacyjnego. W materiale postaraliśmy się odpowiedzieć na nurtujące pytania odnoszące się do potencjalnych skutków wtargnięcia do kluczowej instytucji Stanów Zjednoczonych.

Reklama

Komentarze

    Reklama