Reklama

Polityka i prawo

Największe w Europie centrum danych Facebooka nie powstanie w Holandii?

Fot. Deeksha Pahariya/unsplash.com

Holenderski Senat przegłosował apel do rządu, aby nie sprzedawać firmie Meta 80 hektarów ziemi pod nowe centrum danych Facebooka. Wniosek poparła cała opozycja, która dysponuje większością głosów w izbie wyższej parlamentu, Eerste Kamer.

Meta , spółka-matka Facebooka, zamierza stworzyć największe w Europie centrum danych w miejscowości Zeewolde w centralnej Holandii. Na 166 hektarach, z których większość jest już własnością Mety, ma powstać ogromny kompleks do przechowywania danych z Europy i części Afryki Północnej.

W ubiegłym tygodniu Rada Miasta Zeewolde przegłosowała wniosek burmistrza o przekształcenie gruntów rolnych w park biznesowy, aby umożliwić Facebookowi inwestycję, której sprzeciwiają się m.in. organizacje ekologiczne, które twierdzą, że jest ona niekorzystna dla środowiska.

We wtorek senatorowie przegłosowali wniosek Partii na rzecz Zwierząt (PvdD), aby rząd nie sprzedawał gruntów, które będą niezbędne do budowy centrum danych amerykańskiej firmy. „Inwestycja jest przeciwko interesowi publicznemu" - argumentowali senatorowie PvdD.

Chcemy być także bliżej Państwa - czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać - zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture.

Źródło:PAP

Komentarze