Reklama

Polityka i prawo

45-latka usłyszała 234 zarzuty. Oszukała w sieci ponad 200 osób

klawiatura kajdanki komputer
Autor. Marco Verch Professional Photographer/Flickr/CC BY 2.0

Oferującej „usługi reklamowe” 45-latce grozi do 8 lat więzienia za liczne oszustwa dokonywane w internecie. Jej ofiarą padło ponad 200 osób z całej Polski. Kobieta usłyszała 234 zarzuty i przyznała się do winy.

Reklama

Do sądu trafił akt oskarżenia wobec 45-latki, która „oferowała usługi reklamowe, podszywając się pod przedstawicieli znanego internetowego katalogu podmiotów gospodarczych” – czytamy w komunikacie Policji. To efekt pracy policjantów Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie odpowiedzialnych za zwalczanie przestępczości gospodarczej. 

Reklama

Czytaj też

Reklama

Główne źródło dochodu

Według wstępnych ustaleń, kobieta stworzyła stronę internetową, która stanowiła katalog i wyszukiwarkę podmiotów gospodarczych. Witryna była podobna do innej popularnej platformy tego typu (pod względem wyglądu, nazwy, formy). 

45-latka „oferowała różnym podmiotom gospodarczym umieszczenie w internecie ich reklamy, podszywając się pod istniejący już od dawna w sieci i nie tylko katalog firm” – wskazuje Policja. 

Ofiary oszustki myślały, że podpisują umowę z innym przedsiębiorstwem, niż to miało miejsce w rzeczywistości. Kobieta faktury pobraniowe za usługi przesyłała kurierem. 45-latka żyła z tego przestępstwa – to było jej główne źródło dochodu

Ponadto, „zarówno instytucje zainteresowane zamieszczeniem ogłoszenia jak i firma, pod którą się podszywała, wykazywały straty finansowe” – czytamy w komunikacie. 

Czytaj też

8 lat więzienia

Kobieta została zatrzymana w kwietniu 2022 r. i usłyszała 234 zarzuty dotyczące usiłowania oraz dokonania oszustwa. W wyniku jej działalności poszkodowanych zostało ponad 200 osób z całego kraju, a łączne straty oszacowano na ponad 80 tys. zł.

45-latka przyznała się do winy. Grozi jej kara nawet do 8 lat więzienia.

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu.Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama