Reklama

Polityka i prawo

30-latek wrzucał do internetu treści pedofilskie i zoofilskie. Grozi mu 12 lat więzienia

Autor. Polska Policja 🇵🇱 (@PolskaPolicja)/Twitter

Policja aresztowała 30-latka ze Szczecina, który udostępniał w sieci materiały o charakterze pedofilskim i zoofilskim. Jego działania zostały wykryte przez funkcjonariuszy wydziału do walki z cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu. Mężczyźnie grozi 12 lat więzienia.

Reklama

Jak poinformowała we wtorek rzeczniczka mazowieckiej policji podinsp. Katarzyna Kucharska, kilka dni temu funkcjonariusze zatrzymali 30-letniego mieszkańca Szczecina, który za pośrednictwem komunikatora internetowego rozpowszechniał treści pedofilskie oraz zoofilskie. Jak się okazało, przestępczą działalność prowadził co najmniej 5 lat.

Reklama

30–latek próbował usunąć pozostałości swojej przestępczej działalności, ale pozostawił ślady, na które wpadli mundurowi. "Był zaskoczony wizytą policjantów. Ostatecznie przyznał się do popełnienia przestępstwa i wyjaśnił jego mechanizm" – powiedziała rzeczniczka.

Funkcjonariusze zabezpieczyli telefony i nośniki pamięci z zawartością potwierdzającą zaangażowanie podejrzanego oraz innych osób w przestępczy proceder. 30-latek usłyszał zarzut związany z rozpowszechnianiem treści pedo- i zoofilskich, za co grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu został aresztowany. "Sprawa jest rozwojowa i planowane są kolejne zatrzymania" – zaznaczyła podinsp. Kucharska.

Reklama

Czytaj też

Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture.

Źródło:PAP

Komentarze