Reklama

Strona główna

Nowe rozwiązanie zabezpieczające urządzenia użytkowników przed zagrożeniami nowej generacji

Firma zajmująca się ochroną komputerów obecnych w rozległych sieciach biznesowych udostępniła dla swoich klientów rozwiązanie pozwalające na lepszą ochronę przed zagrożeniami typu ransomware oraz innych wirusów obecnie panujących w internecie.

Jak podaję firma Sophos coraz częściej pojawiających się ransomware oraz szkodliwych programach (typu exploit), niezbędna jest zaawansowana technologia ochrony użytkowników, która zabezpiecza, wykrywa i odpowiada na zagrożenia pochodzące z sieci. Sophos Intercept może być instalowany i uruchamiany wraz z innymi programami antywirusowymi zwiększając poziom ochrony przed nieznanymi zagrożeniami i zaawansowanymi atakami. Komputer z włączonym nowym programem firmy zachowuje niemalże taką samą wydajność, jaką wykazuje bez tego oprogramowania.

Sophos Intercept ma łączyć wszystkie ochronne technologie nowej generacji w jednym produkcie włączając w to tę progresywną skonstruowaną przy współpracy z firmą SurfRight w grudniu 2015. Nowe rozwiązania Sophos Intercept obejmują:

  • Blokowanie ransomware – zanim zdąży zablokować i sparaliżować systemy
  • Wykrywanie szkodliwych programów. Blokuje zagrożenia bez potrzeby skanowania plików
  • Lokalizowanie i usuwanie spyware oraz głęboko osadzonego malware
  • Raportowanie w czasie rzeczywistym każdego ataku za pomocą zautomatyzowanego panelu reagowania

SOPHOS zmienia to, w jaki sposób firmy różnej wielkości postrzegają zaawansowaną ochronę końcówek. Upraszczamy zarządzanie i konfigurację programu po to, by dostarczyć ochronę nowej generacji, która po prostu działa. Sophos Intercept działa w oparciu o zasadę: zlokalizuj zagrożenie, powstrzymaj i wyeliminuj – nawet gdy są to programy działające w tle bez naszej wiedzy, czy uporczywe malware – tłumaczy Dan Schiappa z Sophos.

– Połączyliśmy sprawdzone rozwiązania SOPHOS z rozwiązaniami ochrony przed szkodliwym oprogramowaniem oraz innowacje od SurfRight. Dzięki temu firma może dostarczyć dostępną na rynku ochronę typu „endpoint”. Dzięki inteligentnym i intuicyjnym rozwiązaniom przechwytuje zagrożenia w czasie rzeczywistym i bez skanowania plików – dodaje Schiappa.

Użytkownicy SOPHOS, którzy są zainteresowani uzyskaniem kodu dostępu do zaawansowanej technologii ochrony typu „endpoint” i którzy chcieliby uczestniczyć w testach beta programu wystarczy, że skontaktują się z dostawcą oprogramowania SOPHOS. Ostateczna stabilna wersja Sophos Intercept ma zostać oddana do użytku jeszcze w 2016 roku.

Czytaj też: Hakerzy tworzą wirusy ransomware pod konkretne ofiary

Reklama

Haertle: Każdego da się zhakować

Materiał sponsorowany

Komentarze

    Reklama