Reklama

W chwili obecnej jesteśmy uczestnikami rewolucji cyfrowej, która coraz szybciej przenika do codziennej pracy zmieniając procesy biznesowe i stawiając nowe wyzwania przed firmami. Cyfryzacja - jest jednym z trzech po urbanizacji i industrializacji - trendów, który sprawia, że zwiększa się zakres operacji biznesowych wykonywanych już nie tylko na komputerach, ale również urządzeniach mobilnych. 

Rewolucja technologiczna to według panelistów również sposób na sprostanie największym europejskim i globalnym wyzwaniom jak np. zwiększone zapotrzebowanie na energię przy jednoczesnej konieczności redukcji emisji CO2. Sprostanie tym wyzwaniom jest dziś możliwe dzięki konwergencji technologii operacyjnych (OT) i informatycznych (IT) przyspieszonych przez rozwój Internetu Rzeczy (IoT). Powstające na tej bazie innowacyjne, wzajemnie skomunikowane produkty energetyczne typu smart pozwalają przedsiębiorstwom lepiej funkcjonować w zmienionym, cyfrowym świecie – mówił Jacek Łukaszewski, Prezes Zarządu Schneider Electric Polska.

Na znaczeniu zyskuje Internet rzeczy. Według badań przeprowadzonych przez Schneider Electric, w którym udział wzięło ponad 2500 firm, 70 proc. kadry kierowniczej stwierdziło, że dostrzega wartość biznesową, jaką niosą za sobą nowe technologie w szczególności IoT. Co najmniej 2/3 firm planuje wdrożenie rozwiązań IoT w 2016 roku przy pomocy aplikacji mobilnych, a 23 proc. zacznie korzystać z nich w ciągu najbliższych 6 miesięcy.

Współczesna gospodarka potrzebuje nowych metod zarządzania, które będą lepiej dostosowane do zmieniającego się świata wykorzystującego nowoczesne technologie. Warto jednak inwestować w rozwój technologii i ich wykorzystanie w biznesie, gdyż pozwala to zdecydowanie szybciej rozwinąć firmy i gospodarkę.

Czytaj też: Internet Rzeczy potrzebuje nowych technik szyfrujących

 

 

Reklama
Reklama

Komentarze