Skupiają się one na problemie bezpieczeństwa informatycznego z perspektywy inżynierów tworzących te rozwiązania. Co więcej, sam raport nie tylko opisuje problemy związane z rozwojem oraz popularyzacją samego sektora IoT, ale także metody podnoszące jakość urządzeń.
Zalecenie powinno zostać uważnie przeczytane zarówno przez osoby zajmujące się produkcją i sprzedażą urządzeń, jak i przez administrację czy sektor przemysłowy, który będzie borykać się z przyszłymi problemami w tej dziedzinie technologicznej.
Czytaj też: Ekspert: Konieczne odizolowanie sieci przemysłowych [Cyberdefence24.pl TV]
Jak zauważają twórcy raportu, rekomendacje powinny znaleźć odzwierciedlenie przy tworzeniu standardów podobnych do tych, które są obecnie używane. Chodzi o przygotowanie odpowiednich norm ISO (International Organization for Standardization), IEC (International Electrotechnical Commission) czy IEEE (Institute of Electrical and Electronics Engineers) dotyczących tego sektora.
Autorzy zastanawiają się także nad stosowaniem metody security by design przy projektowaniu nowych rozwiązań technologicznych. Ponadto równie ważna powinna być wiedza na temat pochodzenia oraz zabezpieczenia niektórych komponentów przy produkowaniu samych urządzeń czy infrastruktury wyposażonej w IoT.
Całość raportu dostępna jest na stronie NIST.