Nie powinniśmy pracować nad autonomiczną bronią

20 czerwca 2018, 13:53

Opracowali: Jakub Wiech i Andrzej Kozłowski


O zabezpieczeniach sztucznej inteligencji przed cyberatakami, etycznych aspektach przyznania Sophii obywatelstwa oraz przyszłości sztucznej inteligencji mówi dla CyberDefence24.pl doktor Aleksandra Przegalińska z MIT Center for Collective Intelligence

Większość systemów sztucznej inteligencji z których korzystamy jest w jakiś sposób nadzorowana przez człowieka i ma kill-switche.

Dr Aleksandra Przegalińska - MIT Center for Collective Intelligence

Mamy nowy obszar, czyli głębokiego uczenia maszynowego, czyli nowej dyscypliny sztucznej inteligencji, gdzie ta kontrola nad tym co się dzieje na wielu warstwach sieci neuronowej jest bardzo mała. Na MIT wychodzimy naprzeciw temu problemowi i proponujemy nowe technologie, która pozwalają tą sieć z powrotem rozbrajać, czyli zobaczyć co się między tymi warstwami stało. Wtedy dopiero możemy wiedzieć dlaczego sztuczna inteligencja zaproponowała takie a nie inne rozwiązanie.

Dr Aleksandra Przegalińska - MIT Center for Collective Intelligence

Przyznanie obywatelstwa Sophii to ruch pijarowy Arabii Saudyjskiej, która chciała zaistnieć w temacie sztucznej inteligencji.

Dr Aleksandra Przegalińska - MIT Center for Collective Intelligence
CyberDefence24
CyberDefence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 3
TowariszczJacho
piątek, 10 sierpnia 2018, 23:50

... w sumie po co pracować nad … jak \"przyjdą lub przyjadą... po nas\" to wystarczy przejąć kontrolę może nawet obejdzie się bez \"kopiowania po rozebraniu\" … problem tylko czy uda nam się wystarczająco szybko przejąć kontrolę nad takim cudactwem, czyli zanim one przejmą kontrolę nad nami. A tak poważnie, coś temu zadaje program i mniej lub bardziej autonomicznie tym steruje … zatem …

Levi
wtorek, 26 czerwca 2018, 02:31

Kto nie powinien? USA bedzie/robi to, Rosja chciala by (jak tylko wymysla jak to zrobic), chiny to robia. To kto ma nie robic? Polska? A mamy inny wybor?

Michnik
środa, 20 czerwca 2018, 16:19

Nie powinniśmy pracować... już widzę jak takie dyktatorki jak Putin, wieczny prezydent Chin, a nawet Trump (reszty chyba na to nie stać) nie będzie powinien... Na wojnie wszystkie środki dozwolone, jak się nawet ich nie ma to trzeba być przygotowanym na ich posiadanie, albo przynajmniej zwalczanie.

Tweets CyberDefence24