Reklama

Strona główna

NATO o cyberbezpieczeństwie. Druga edycja imprezy NCI

To już druga edycja imprezy organizowanej przez Agencję Komunikacji i Informacji NATO (NCI) pod tytułem Defence Innovation Challenge. Celem organizacji konferencji jest nawiązanie współpracy w obrębie cyberbezpieczeństwa pomiędzy środowiskiem akademickim, firmami z sektora małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) i krajami Sojuszu.  

Sprawdzenie poziomu współpracy nie będzie jedynym tematem konferencji, która odbędzie się w dniach 24-26 kwietnia w stolicy Kanady, Ottawie. Podobnie jak podczas poprzedniej konferencji, NCI zaplanowało sesje poświęcone omówieniu zagrożeń cybernetycznych w rozwoju nowych technologii. Nie zabraknie także wystąpień poświęconych implementacji nowych urządzeń w wojsku i ich ochronie.

Na długo przed rozpoczęciem imprezy, NATO wystosowało odezwę skierowaną do przedstawicieli środowisk akademickich i biznesu. Agencja NCI chciałaby dowiedzieć się, jakie elementy infrastruktury krytycznej są szczególnie narażone na incydenty związane z cyberbezpieczeństwem. Oprócz opisania danego problemu, przedstawiciele przedsiębiorstw i naukowcy mogą opisać swoje propozycje rozwiązań technologicznych, które pomogą ochronić ten rodzaj usługi, zaznaczając jednocześnie, jak może ona współpracować ze strukturami NATO i podając przewidywane efekty takiego porozumienia.

Czytaj też: Rosjanie modernizują sieci wojskowej łączności. "Komunikacja na odległości 1500 km"

Przedstawiciele świata nauki i biznesu mogą składać swoje propozycje na jeden z dziesięciu tematów, które zostaną poruszone przez liczne grono ekspertów podczas konferencji. W ubiegłym roku, podczas pierwszej edycji konferencji, zebrało się  ponad 600 specjalistów z dziedziny technologii informatycznych, zarówno z sektora cywilnego jak i wojskowego.

Tematy, które zostaną poruszone podczas konferencji Defence Innovation Challenge 2017:

  1. Cyberbezpieczeństwo: analiza, wizualizacja i wykrywanie;
  2. Internet rzeczy: analiza bezpieczeństwa, inteligentne miasta, współpraca pomiędzy producentami;
  3. Dalekosiężna komunikacja bezprzewodowa: tania komunikacja satelitarna dla IoT, elastyczna komunikacja w obszarach nisko zurbanizowanych;
  4. Automatyzacja: big data, wywiad gospodarczy, analiza poznawcza, aktywne zarządzanie zdarzeniami;
  5. Prosta i skalowalna infrastruktura informatyczna;
  6. Sieci zdefiniowane programowo;
  7. Bezpieczeństwo chmury;
  8. Bezpieczna komunikacja głosowa, połączenia mostkowe;
  9. Standaryzacja bezpiecznych kontenerów (chodzi z pewnością o środowiska zaprojektowane z zachowaniem metody security by design);
  10. E-usługi.

NCI chce w ten sposób przygotować swoje struktury i kraje sojusznicze na krajobraz przyszłych zagrożeń, związanych z rozwojem technologii teleinformatycznych. Osoby, które wyślą swoje pracy do 3 marca tego roku mogą liczyć na możliwość wystąpienia podczas konferencji Defence Innovation Challenge. Więcej szczegółów i wymagania wobec propozycji tematycznych dostępne są na stronach agencji NATO.

Reklama
Reklama

Komentarze