Reklama

Cyberprzestrzeń to jedno z największych wyzwań dla sił zbrojnych XXI wieku. Widząc rosnącą potrzebę nowoczesnych i bezpiecznych rozwiązań z zakresu cyberbezpieczeństwa, grupa PGZ wspólnie z Exatel powołała do życia spółkę QBITT. Jednym ze strategicznych celów nowo powstałej firmy jest rozbudowa kompetencji w obszarze rozwiązań z domeny cyberbezpieczeństwa. To także realizacja założeń nadzorującego działanie spółek Ministerstwa Obrony Narodowej w zakresie bezpieczeństwa cyberprzestrzeni.

Czytaj więcej: Najnowsze informacje i analizy z Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach

Szczepan Ruman, członek Zarządu PGZ S.A. po podpisaniu umowy powiedział: „Cieszymy się, że możemy współtworzyć grupę podmiotów budujących cybersuwerenność narodową, mogąc oferować rozwiązania własne, w pełni kontrolowane, takie które będą mogły zostać uznane za bezpieczne.”

Jako polski lider usług bezpieczeństwa ICT chcemy budować krajowe kompetencje. Nowa spółka ma potencjał, aby tworzyć innowacyjne rozwiązania. Takie, które skutecznie mogą konkurować z produktami już teraz obecnymi na rynku. Ważny jest także fakt, że nowe rozwiązania będą tworzone przez polskie kadry, które należą do najlepszych na świecie.

Nikodem Bończa Tomaszewski, prezes Zarządu Exatel S.A.

Exatel S.A. to polski operator cyfrowy, od ponad 20 lat świadczący w Polsce kompleksowe usługi z zakresu telekomunikacji dla operatorów, biznesu i sektora publicznego. Firma jest określana jako polski lider usług bezpieczeństwa ICT, działa również globalnie jako głosowy operator hurtowy, współpracujący z kilkuset operatorami w kraju i za granicą. Autem przedsiębiorstwa jest nowoczesna, rozległa sieć transmisyjna.

Fot. Exatel

Serwis Specjalny Defence24: MSPO 2017 - wiadomości i analizy z Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach

Reklama
Reklama

Komentarze