Minister obrony zatwierdził oficjalne symbole dla NCBC

5 marca 2020, 10:10
Zdjecie Glowne_
Fot. CYBER.MIL

Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni im. Jerzego Witolda Różyckiego ma już oficjalne znaki. Mundury żołnierzy NCBC obok polskiej flagi na ramieniu będą zdobić: odznaka pamiątkowa, oznaki rozpoznawcze oraz proporczyk na beret.

Odznaka ma kształt tarczy barwy chabrowej, nawiązującej do tradycyjnych kolorów wojsk łączności i informatyki, z podwójną obwódką w kolorze oksydowanego srebra, symbolizującą szczególną dbałość o zapewnienie bezpieczeństwa.

image

 

W górnej i dolnej części pola tarczy znajdują się siatki symbolizujące rozległą sieć komputerową. Natomiast w jej prawej części widnieje symbol graficzny macierzy wykorzystywanej w dziedzinie bezpieczeństwa jako narzędzie określania poufności, integralności i autentyczności oraz ciągi zero-jedynkowe nawiązujące do systemów zapisu, kodowania, dekodowania i rozkładu zmiennych.

W lewej i centralnej części tarczy znajduje się rotor z symbolami numerycznymi, barwy oksydowanego srebra, będący elementem konstrukcyjnym niemieckiej maszyny „Enigma”, której szyfry złamał patron NCBC Jerzy Witold Różycki wraz ze współpracownikami. Na rotor jest nałożona litera „N” z wyciętym symbolem zamka, na tle srebrno-czerwonego pierścienia, co symbolizuje bezpieczeństwo państwa.

Podstawą do przyjęcia symboli przez jednostkę jest Decyzja nr 31/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 2 marca 2020 r.

Informacja prasowa Cyber.mil.pl

CyberDefence24
CyberDefence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 6
dw
poniedziałek, 9 marca 2020, 02:12

Design jak 25 lat temu. Pytanie jak kuriozalnie duża kwota była do wyrwania i który stary wąsacz usiadł do przedpotopowego corela, aby sobie dorobić.

viking
niedziela, 8 marca 2020, 10:14

Troche pozno...Ale warto inwestowac i rozwijac mozliwosci NCBC,bo cyberprzestrzen stala sie polem walki ,i obrony wlasnych interesow...............

tttt
piątek, 6 marca 2020, 10:05

to już nie lepiej dać całą niemiecką enigmę jako logo? w dobie patriotyzmu ktoś nie pomyślał

WojtekMat
czwartek, 5 marca 2020, 22:58

Warunki pracy pokazane na zdjęciu cokolwiek zniechęcające. Kojarzy się z fabryką w której za plecami chodzi bragadzista z bacikiem zaglądając przez ramię czy wyrobnik robi co powinien. Już nawet w centralach call center są bardziej komfortowe warunki pracy.

Gts
sobota, 7 marca 2020, 01:20

Wygląda jak ferma drobiu.

sd
czwartek, 5 marca 2020, 15:44

Sprzęt Della, system Windows 8 albo jeszcze gorzej czyli 10. Z cyberbezpieczeństwem ma to niewiele wspólnego chyba że do nauki :)

Tweets CyberDefence24