Minister cyfryzacji: Deklaracja Polski i USA w sprawie 5G nie jest wymierzona w Huawei [WIDEO]

4 września 2019, 10:14

Podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy Zdroju rozmawialiśmy z ministrem cyfryzacji Markiem Zagórskim. Tematem rozmowy była deklaracja Polski i USA w sprawie 5G.  Minister stwierdził, że nie jest ona wymierzona w żaden podmiot i wszystkie firmy będą musiały się dostosować do nowych wymagań.

Deklaracja jest potwierdzeniem tego co się już dzieje, czyli współpracy służb w zakresie bezpieczeństwa technologii 5G. Chodzi o to żeby zagwarantować pełne bezpieczeństwo już na etapie projektowania sieci, czyli wykluczyć możliwość dostawy urządzeń przez podmioty, które nie dają odpowiedniej gwarancji.

Marek Zagórski - minister cyfryzacji
KomentarzeLiczba komentarzy: 2
Zośka
środa, 4 września 2019, 23:37

I w ten sposób Amerykanie będą certyfikować Polskie zakupy dotyczące protokołu przesyłania danych zwanym 5G.

Fulton2
piątek, 6 września 2019, 21:25

I tak to robią, bo wiekszosc protokołów jest robionych po angielsku i w angielskich instytucjach. Chyba, że uważasz ze IEEE jest mniej wazne niż nasz urząd certyfikacji bardzo ważnych rzeczy (bo polskiej normy już nie ma od lat). Po za tym pasma przydziela MIEDZYNARODOWA organizacja radiowa, która nawet sie nei spotkała by przydzielić pasma na 5g. Tak tak! na razie nie ma 5G. Bo pasma jeszcze nie zostały uzgodnione. Na razie działa to na wolnych pasmach ISM (co się wykłada, dla przemysłu, szpitali i cywilów). Zatem komercja żeruje na pasmach ogólnodostępnych jak wifi, lora, PMR.

Tweets CyberDefence24