Reklama

Social media

Fuzja McAfee Enterprise i FireEye Products. Szefem Bryan Palma

Bryan Palma, fot. FireEye
Bryan Palma, fot. FireEye

Znane na rynku cyberbezpieczeństwa firmy McAfee Enterprise FireEye Products zostaną połączone w jeden koncern. Oba podmioty należą obecnie do Symphony Technology Group. Nowa firma jest wyceniana na ponad 2 mld dolarów, jej szefem będzie Bryan Palma.

Firma McAfee, znana jako producent rozwiązań antywirusowych jest obecna na rynku od 1997 roku. Marka została stworzona przez Johna McAfee, kontrowersyjną postać w świecie technologii. McAfee oskarżony o oszustwa finansowe zmarł w więzieniu w czerwcu 2021 roku.

Z kolei FireEye to działający od 2004 roku podmiot zajmujący się przede wszystkim ochroną sektora korporacyjnego przed różnymi typami cyberzagrożeń.

Jeden koncern

Firma private equity Symphony Technology Group (STG) ogłosiła na początku marca tego roku zamiar zakupu biznesu korporacyjnego McAfee o wartości 1,35 mld dol. i sfinalizowała tę transakcję pod koniec lipca. Z kolei na początku czerwca STG zapowiedziała, że kupi dział produktowy FireEye za 1,2 mld dol., a zamknięcie tej transakcji spodziewane jest w czwartym kwartale 2021 roku.

40 tys. klientów, 5 tys. pracowników

Jak informuje serwis CRN, teraz STG planuje połączyć McAfee Enterprise i FireEye w wartą prawie 2 mld dolarów firmę zajmującą się cyberbezpieczeństwem, posiadającą ponad 40 tys. klientów i zatrudniającą 5 tys. pracowników.

Nowe przedsiębiorstwo będzie kierowane przez byłego prezesa Blackberry i Cisco oraz obecnego szefa FireEye Bryana Palmę. Ian Halifax, który od grudnia 2019 roku pełnił funkcję dyrektora finansowego Riverbed Technology, zostanie CFO połączonej firmy.

Nazwa nowego koncernu nie została jeszcze ujawniona. STG uzyskało prawa do nazwy FireEye w ramach przejęcia, ale marka McAfee pozostaje w biznesie konsumenckim firmy wartym 1,56 mld dolarów.

STG zapowiada, że zintegrowane portfolio bezpieczeństwa nowej firmy będzie chronić klientów w punktach końcowych, infrastrukturze, aplikacjach i w chmurze.

Lekarstwo na kłopoty?

Portfolio produktów McAfee Enterprise i FireEye pokrywa się, szczególnie w zakresie bezpieczeństwa sieci, sprzętu i chmury. Oferta Cloudvisory firmy FireEye jest zbliżona do produktów McAfee w zakresie bezpieczeństwa w chmurze, przy czym zarówno FireEye jak i McAfee w ramach nowego podmiotu wprowadzają własne platformy zarządzania informacjami i zdarzeniami bezpieczeństwa (SIEM), odpowiednio Helix i Enterprise Security Manager.

Biznes produktowy FireEye od kilku lat boryka się z problemami związanymi z utrzymywaniem technologii opartych na urządzeniach stacjonarnych. Przychody z działalności produktowej firmy spadły do 540,9 mln dol. w 2020 roku, co oznacza spadek o 3 proc. z 557,8 mln dolarów rok wcześniej. Dzieje się tak pomimo gwałtownego wzrostu wydatków na cyberbezpieczeństwo, który towarzyszył szybkiemu przechodzeniu na pracę zdalną na początku pandemii wirusa COVID-19.

Z kolei w ostatnich latach działalność McAfee w sektorze korporacyjnym również borykała się z podobnymi problemami, ponieważ musiała ona stawić czoła silnym konkurentom, takim jak np. CrowdStrike. Przychody netto za rok finansowy zakończony 26 grudnia 2020 roku osiągnęły 1,35 mld dol., co oznacza wzrost o zaledwie 1,2 proc. rok do roku.


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture. 

image
Fot. Reklama

 

Reklama

Komentarze

    Reklama