Reklama

Polityka i prawo

MC: 230 tys. obywateli podniesie swoje kompetencje cyfrowe

Fot. Blog.wikimedia.org / domena publiczna
Fot. Blog.wikimedia.org / domena publiczna

Szóste miejsce od końca w liczącym 28 pozycji europejskim rankingu kompetencji cyfrowych obywateli to nie powód do dumy. Aby poprawić tę sytuację gminy (samodzielnie lub we współpracy z organizacjami pozarządowymi) otrzymają granty na przeprowadzenie szkoleń w obszarze kompetencji cyfrowych dla swoich mieszkańców. 

Grantów udzielą im operatorzy wybrani w nowym konkursie ogłoszonym na stronie https://cppc.gov.pl/nabor-wnioskow-popc-3-1-trzeci-konkurs/ w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Do udziału w nim zapraszamy organizacje pozarządowe, powiaty, starostwa, uniwersytety trzeciego wieku (i partnerstwa między nimi).

Czytaj też: MC: Jest nowa aplikacja pozwalająca na weryfikację adresu

Wybrani operatorzy grantów, poza przekazaniem grantów na realizację szkoleń, stworzą także scenariusze szkoleniowe i przygotują instruktorów do pracy z uczestnikami kursów. Będą współpracować z gminami i monitorować ich działania szkoleniowe w zakresie kompetencji cyfrowych. Ponad 200 tysięcy obywateli, którzy ukończyli 25 lat będzie mogło wziąć udział w szkoleniach.  Dowiedzą się: jak korzystać z internetu będąc rodzicem, rolnikiem lub chcąc założyć własny biznes, jak bezpiecznie kupować przez internet, działać w sieciach społecznościowych, tworzyć strony internetowe, jak korzystać z zasobów kultury w internecie i usług elektronicznej administracji oraz bankowości.

Komentarze